Marszałek Senatu spotkał się z delegacją parlamentarzystów izraelskich.

28 marca 2017 r. marszałek Senatu Stanisław Karczewski spotkał się w Senacie z delegacją parlamentarzystów izraelskich.

Strony były zgodne co do kluczowego znaczenia kwestii bezpieczeństwa w obecnych czasach.

W skład delegacji wchodzili poseł Avi Dichter, przewodniczący Komisji Obrony i Stosunków Międzynarodowych Knessetu, a także posłanki Sharon Haskel i Aliza Lavie. Obecna na spotkaniu była ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

Poseł Avi Dichter powiedział, że wizyta w Polsce to okazja do porównania doświadczeń w budowie systemów bezpieczeństwa i działania służb, w tym wywiadu. Podkreślił on, że położenie Izraela sprawia, iż walka z terrorem jest dla tego państwa warunkiem istnienia. „Cały czas należy walczyć z terrorem. Nie należy pozwolić, aby terror podniósł głowę” - zadeklarował. Przypomniał, że w tej walce Izrael jest od wielu lat zwycięzcą. Według niego, największe zagrożenie terrorystyczne pochodzi z Iranu i ze strony Hezbollahu.

Marszałek Stanisław Karczewski oświadczył, że Polska przywiązuje wielką wagę do kwestii bezpieczeństwa i walki z terroryzmem. Dlatego, jego zdaniem, najważniejsze jest, aby służby dobrze funkcjonowały, aby były racjonalnie zorganizowane i miały odpowiednie fundusze. „Cieszymy się, że Polska jest krajem bezpiecznym” – dodał. Poinformował on, że polska diaspora liczy około 20 mln osób i że wielu Polaków chce wracać do ojczyzny właśnie dlatego, że Polska jest bezpieczna.


Źródło/Foto: Senat RP