"Rozmowa Polonii" z udziałem Marszałka Stanisława Karczewskiego.

Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski gościł w programie „Rozmowa Polonii” dniu 3 kwietnia 2017 roku.

Rozmowa rozpoczęła się od omówienia zarzutów prokuratury wobec kontrolerów lotu z wieży smoleńskiej przestępstwa umyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lotniczym. Marszałek stwierdził, że jest to ważne wydarzenie i to dobrze, że śledztwo w sprawie trwa. Komisja musi mieć czas na rzetelne wyjaśnienie okoliczności tej wielkiej tragedii. Dodał, że zbliża się 7. rocznica, jest to czas na wspomnienie zmarłych. Katastrofa już dawno mogłaby wyjaśniona gdyby śledztwo od początku było prowadzone właściwie, nie powinno być przekazane stronie rosyjskiej. Nie sprowadzono do Polski ani wraku samolotu, ani czarnych skrzynek. Obecnie wykorzystywane są wszelkie możliwości aby wyjaśnić przyczyny katastrofy, a przede wszystkim sprowadzić do wrak TU - 154.


Następnym podjętym tematem było podsumowanie konferencji, która odbyła się wcześniej tego dnia w Senacie z okazji 20. rocznicy uchwalania konstytucji. W ocenie Marszałka obecna konstytucja nie jet doskonała, być może trzeba będzie podjąć debatę nad jej zapisami.

Na zakończenie programu Marszałek wyraził nadzieję, że podczas debaty o wotum nieufności dla rządu, wniesionego przez opozycję, rząd z panią premier Beatą Szydło i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim pokażą jak wiele już zostało zrobione, a wszelkie zmiany wprowadzane są właśnie dla obywateli.

Kliknij, aby obejrzeć cały program "Rozmowa Polonii".

Źródło: TVP Polonia