Święto Policji w Grójcu.

21 lipca 2017 roku grójeccy policjanci obchodzili Święto Policji. Jest to święto obchodzone 24 lipca przez Policję, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 1995 roku.

Uroczystość rozpoczęła się mszą w intencji policjantek, policjantów i pracowników Policji, która była celebrowana przez Powiatowego Kapelana Policji Księdza prałata Stefana Kazulaka.

Następnie punktualnie w południe rozpoczął się apel, podczas którego nadkom. Robert Faryna wręczył nominacje na wyższe stopnie służbowe 58 funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Wręczone zostały pamiątkowe statuetki, wyróżnienia, które są specjalną formą uhonorowania tych osób, które w wyjątkowy sposób przyczyniają się do tworzenia bezpiecznego państwa, wspierając i wspomagając pracę Policji.

W swoim liście skierowanym do funkcjonariuszy, odczytanym przez asystentkę Weronikę Piwarską Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski podziękował za rzetelną służbę dla obywateli. Podkreślił profesjonalizm i poświęcenie z jakim Policja dba o bezpieczeństwo Polaków.

W uroczystościach udział wzięli między innymi: członek zarządu powiatu grójeckiego Paweł Siennicki, prezes Powiatowego Centrum Medycznego Marzena Barwicka, o. Zdzisław Tokarczyk, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu grójeckiego, samorządowcy, dowódcy służb mundurowych, dyrektorzy szkół i instytucji.

Foto: Gazeta Jabłonka

Święto Policji Grójec 2