Stanisław Karczewski w programie "Gość Wiadomości".

Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski 27 lipca 2017 roku wystąpił w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info.

To jest antyobywatelskie, antypolskie – zwracanie się do Komisji Europejskiej po to, by wprowadzała w przyszłości sankcje. To, co robi Platforma Obywatelska i politycy opozycji, jest po prostu niegodne Polaków. Nie powinno się skarżyć na swoich obywateli, na swój kraj – tak marszałek senatu Stanisław Karczewski komentował w „Gościu Wiadomości” TVP działania opozycji w kierunku ukarania Polski przez unijne instytucje.

Stanisław Karczewski przekonywał, że reforma wymiaru sprawiedliwości jest „potrzebna, ponieważ czekają na nią Polacy. Zapowiedział, że PiS będzie współpracować z prezydentem Andrzejem Dudą, który zapowiedział, że w ciągu dwóch miesięcy powstaną ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Marszałek senatu stwierdził, że „w sejmie i senacie był czas na spokojną debatę. – Gdyby nie było tych protestów, tego krzyku pod sejmem, mielibyśmy szansę na przeprowadzenie lepszej ustawy i być może wypuścilibyśmy bardziej zmienioną ustawę. Ale PO powiedziała „nie” – dodał Karczewski.

Karczewski potwierdził, że trwają prace nad ustawą dotyczącą decentralizacji mediów. Zaznaczył jednak, że ustawy, które wprowadza PiS, „są już dawno wprowadzone w innych krajach europejskich”.

Odniósł się także do działań Komisji Europejskiej i Fransa Timmermansa, którzy wystosowali ultimatum wobec rządów PiS w sprawie zmian w sądownictwie. Zdaniem marszałka reakcja Komisji była „żenująca”. Dostało się i opozycji. – Nie powinno się skarżyć na swoich obywateli na swój kraj – podkreślił.

Marszałek senatu bronił także decyzji prezydenta o ułaskawieniu m.in. Mariusza Kamińskiego przekonując, że Sąd Najwyższy „niepotrzebnie prowadzi postępowanie” dotyczące tej decyzji.

Karczewski nazwał byłego szefa MSZ Radosława Sikorskiego wielkim szkodnikiem polskiej dyplomacji. Przypomniał, że Sikorski zlikwidował 32 polskie placówki dyplomatyczne.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: TVP Info