Marszałek Senatu w programie "O co chodzi".

We wtorkowym programie „O co chodzi” w TVP Info 10 października 2017 roku wywiadu udzielił Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski.

– Poprawki nie wnikają głęboko w treść ustaw, mam nadzieję, że będą do zaakceptowania przez pana prezydenta – powiedział w programie „O co chodzi” marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Potwierdził, że PiS przekazał już Andrzejowi Dudzie poprawki do jego projektów dotyczących KRS i SN. – Jestem dobrej myśli, myślę, że w tym roku uchwalimy te ustawy – ocenił Karczewski.

– Dziś poprawki zostały na piśmie, zgodnie z ustaleniami pana prezydenta i pana prezesa, złożone – powiedział w TVP Info marszałek Stanisław Karczewski.Zapowiedział, że w najbliższych dniach dojdzie do spotkania Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim, i wyraził przekonanie, że porozumienie w sprawie reformy sądownictwa „jest bliskie”.

Stanisław Karczewski, zapytany w TVP Info o terminy, powiedział: – Jestem dobrej myśli, myślę, że w tym roku uchwalimy te ustawy.

Marszałek Senatu, pytany o treść poprawek, zaznaczył, że najpierw powinien się z nimi zapoznać prezydent, a dopiero potem mogą być one upubliczniane. – Mogę powiedzieć, że one nie wnikają głęboko w treść tych ustaw, jednej i drugiej. Mam nadzieję, że będą do zaakceptowania przez pana prezydenta – powiedział Karczewski.

Pytany o jego własną propozycję, by w przypadku pata związanego z wyborem członków KRS w Sejmie wybierać ich większością 3/5 w Senacie, Karczewski powiedział, że „ma nadzieję, że Senat również będzie wzięty pod uwagę, ale nie w takiej formule”. – Prezydent, z tego co wiem, jednak tę propozycję odrzucił – mówił.

Karczewski zapowiedział, że propozycje poprawek PiS będą jeszcze tematem rozmów. – Te poprawki stanowią taką formę otwarcia, nie zamknięcia tej ustawy – oświadczył. Dodał, że będzie możliwość wniesienia ewentualnych korekt.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisław Karczewskiego.

Źródło: TVP Info