Stanisław Karczewski w Radiu Zet.

Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski w poniedziałkowy poranek 13 listopada 2017 roku gościł w Radiu ZET.

Marszałek Karczewski odniósł się do przybycia byłego premiera Donalda Tuska na obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Następnie skomentował swój wpis na Twisterze, w którym poinformował, że zamierza złożyć zawiadomienie do prokuratury na temat wulgarnej wypowiedzi redaktora Piotra Stasińskiego. Marszałek ocenił, że reakcja redaktor prowadzącej ten program była zbyt delikatna.

Stanisław Karczewski potępił wulgarne i rasistowskie transparenty i słowa, które padły podczas Marszu Niepodległości 11 listopada br. Podkreślił jednak, że był to mały margines tego co działo się na Marszu. Marsz, który szedł pod hasłem „My chcemy Boga” jest naprawdę prawdziwym wyrazem tego, co myśli większość Polaków. Wyraził nadzieję, że zbliżające się obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przebiegną dobrze i a atmosferze szacunku. Podkreślił, że w obchodach musi wziąć udział Polonia.

Poproszony o skomentowanie planów rekonstrukcji rządu pani premier Beaty Szydło powiedział, że trwają rozmowy na ten temat, a podjęte decyzje zostaną przedstawione obywatelom. W części internetowej kontynuowany był ten temat.

Kolejny temat to reforma wymiaru sprawiedliwości. Marszałek Karczewski powiedział, że dochodzenie do kompromisu pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a prezydentem Andrzejem Dudą przebiegło w bardzo dobrej atmosferze. Marszałek podkreślił, że reforma jest bardzo oczekiwana przez społeczeństwo, a prace na projektami ustaw w Sejmie i w Senacie będą sprawne.

Redaktor prowadzący poprosił o skomentowanie wcześniejszych słów Marszałka o pracy lekarzy dla idei. Marszałek wyjaśnił, że lekarz to zawód ważny i piękny, a ratowanie życia to piękna idea. Lekarze mają w perspektywie bardzo duże zarobki. Dobrze zarabiają również ci młodzi, którzy biorą dyżury. Marszałek zachęcił do brania dyżurów ze względu na to, że podczas nich można się najwięcej nauczyć.

Na zakończenie Stanisław Karczewski poproszony o ocenę swoich stosunków z wicemarszałkiem Bogdanem Borusewiczem. Marszałek ocenił je jako bardzo dobre. Poinformował, że wybierają się razem na spotkanie z Polonią do Republiki Południowej Afryki.

Zapraszamy do wysłuchania audycji „Gość Radia ZET” z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: Radio ZET