Stanisław Karczewski w programie "O co chodzi".

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski przypomniał w programie „O co chodzi” 28 listopada br., że 80 procent Polaków chce zmian w sądownictwie, dlatego, jak podkreślił, obowiązkiem rządzących jest je przeprowadzić.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski mówił w programie „O co chodzi” o konieczności przeprowadzenia głębokiej reformy wymiaru sprawiedliwości. Przypomniał, że z badań wynika, iż 80 procent Polaków chce zmian w sądownictwie, dlatego, jak podkreślił, obowiązkiem rządzących jest je przeprowadzić.

Karczewski przypomniał, że były rozmowy na ten temat pomiędzy prezesem Kaczyńskim i prezydentem Andrzejem Dudą. – Rozmawiali jak doświadczeni politycy – mówił i dodał, że także jako prawnicy. – Rozmawiali przede wszystkim patrioci, którym zależy, aby Polskę zmieniać. Aby Polakom żyło się coraz lepiej i również by wymiar sprawiedliwości był funkcjonalny – wyjaśnił.

Karczewski podkreślił, że zmiany są konieczne. – Zmiany naprawdę bardzo głębokie w wymiarze sprawiedliwości są potrzebne, łącznie z kadrowymi – stwierdził. – Jestem gorącym zwolennikiem, by to zmienić – mówił. – Prawo nie jest pisane ani dla marszałka, ani dla dziennikarza czy sędziego, tylko dla wszystkich Polaków – powiedział i podkreślił, że politycy powinni pamiętać o tym, że prawo tworzą dla obywateli.

Wypowiedział się też na temat przyszłości politycznej Donalda Tuska. - Nie wróci teraz, ale daje sygnały, że ma zamiar, że myśli o tym, że interesuje się polityką polską i chce wejść do gry. Ten jego wpis absolutnie nie powinien mieć miejsca. Ja pamiętam ostatniego polityka, który długo rozmawiał z politykami z Kremla. To właśnie on robił żółwika z Putinem. Polacy są mądrym narodem i nie dadzą się nabrać na sztuczki Donalda Tuska.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: TVP Info