Marszałek Stanisław Karczewski gościem Bilansu Dnia.

Stanisław Karczewski gościł w audycji "Bilans dnia" w Radiu Plus Radom 5 lutego 2018 roku.

Jako skandaliczną określił marszałek Senatu Stanisław Karczewski wypowiedź polityka Platformy Obywatelskiej Marcina Święcickiego. - Gdyby ustawa IPN dzisiaj obowiązywała, sam był zgłosił sprawę do prokuratury. To szkalowanie Polski. Dziwię się, że ust polskiego polityka padają takie słowa - mówił marszałek Karczewski, odnosząc się do wypowiedzi polityka PO, który stwierdził, że "mordowaliśmy, tylko nie zakładaliśmy obozów śmierci".

Marszałek Stanisław Karczewski nie ukrywał, że był zaskoczony reakcją strony izraelskiej. Chodzi o ustawę o IPN, która zakłada karanie więzieniem za „szkalowanie narodu polskiego”,i uniemożliwia używanie określenia „polskie obozy śmierci”. Dlatego polityk Prawa i Sprawiedliwości zdecydował się napisać list do Polonii, by wspierała ona rząd w sporze z Izraelem o ustawę IPN. - Napisałem w liście jaki był udział Polaków w walce z Niemcami. Poprosiłem Polonię, by organizowała spotkania i konferencje w celu obrony prawdy historycznej. Nie możemy być obarczani za Holokaust. Zaapelowałem również, by Polonia nawiązywała współpracę z diasporą żydowską – mówił marszałek Karczewski.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o zbliżających się wyborach samorządowych. - Będziemy walczyli o zwycięstwo. Zmiany są potrzebne. Liczymy na wygraną w Sejmikach – powiedział marszałek Karczewski.

Polityk PiS wiele uwagi poświęcił również rządowemu programowi Mieszkanie Plus. - On będzie priorytetem rządu. Powstała już Rada Mieszkalnictwa przy Prezesie Rady Ministrów. Dla tego programu, jak również dla programu 500+ znalazłem się w polityce. Mieszkania to problem, który będziemy starali się rozwiązać. Bez współpracy z samorządami nie będzie tych mieszkań. Liczę na dobrą tutaj współpracę – mówił marszałek Karczewski z którym rozmawiał Radosław Mizera.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: Radio Plus Radom