"Kwadrans polityczny" z udziałem Marszałka Senatu RP.

– Należy uruchamiać wszystkie kanały dyplomatyczne i polityczne do tego, żebyśmy wyjaśnili naszą prawdę i naszą rację. To jest możliwe i będziemy to robić – powiedział w „Kwadransie politycznym” 7 lutego 2018 roku marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski.

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson w oświadczeniu na temat podpisania przez prezydenta RP ustawy o IPN napisał, że Stany Zjednoczone są rozczarowane. Podkreślił, że wprowadzenie w życie tego prawa szkodliwie wpływa na wolność słowa i badania naukowe.

Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, zwrócił uwagę, że w ustawie są bardzo wyraźne zapisy odwołujące się do tego, o czym jest mowa w tym komunikacie. – Przecież wyłączone są badania naukowe. Jest wyraźny, osobny zapis, który mówi o tym. Dziwię się temu stanowisku. Ale przyjmujemy je – powiedział. Dodał, że bardzo cieszy się z prezydenckiego podpisu pod nowymi przepisami.

– Ustawa jest w naszym interesie - Polski i Polaków. W interesie naszej godności – podkreślił Karczewski.

Marszałek przyznał, że oświadczenie Rexa Tillersona kilka dni po stanowisku przedstawionym przez Departament Stanu USA pokazuje, że polskie wyjaśnienia nie są wystarczająco skuteczne. – Należy uruchamiać wszystkie kanały dyplomatyczne i polityczne do tego, żebyśmy wyjaśnili naszą prawdę i naszą rację. To jest możliwe i będziemy to robić – zapewnił w „Kwadransie politycznym”.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: TVP Info