Stanisław Karczewski w audycji "Sygnały dnia"

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski apeluje o spokój i umiar w relacjach polsko-izraelskich 1 marca 2018 roku w audycji "Sygnały dnia" w Radiowej Jedynce.

Dziś wchodzi w życie krytykowana przez władze Izraela nowelizacja ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

- Formalnie rzeczywiście ta ustawa wchodzi w życie. Jesteśmy więc w takiej sytuacji, że musimy wykazywać umiar i ostrożność w tych relacjach. Powinniśmy dbać o to, żeby obniżyć emocje, które narosły wokół tej ustawy. W końcu prawdy chce i strona izraelska, i my - mówił Stanisław Karczewski w "Sygnałach dnia".

Dziś delegacja rządowego zespołu do spraw relacji polsko-izraelskich spotka się w Jerozolimie ze swoim izraelskim odpowiednikiem. Marszałek Stanisław Karczewski dodał, wierzy w sukces tych rozmów.

- Jesteśmy dwoma najbardziej poszkodowanymi narodami po II wojnie światowej. Powinniśmy dojść do porozumienia. Jestem przekonany, że prace komisji doprowadzą do dobrych rozwiązań i do wyjaśnienia tej sprawy. Mam nadzieje, że jedna i druga strona będą wykazywały empatię i zadbają o prawdę historyczną.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Sygnały dnia medalMarszałek Senatu był gościem porannej audycji. Jak mówił, medal przyznawany jest w ważnych momentach. Życzył też autorom Sygnałów Dnia, by audycja była słuchana, i dobrze przy niej "budziło się do pracy".

Sygnały Dnia to najstarsza i jedna z najpopularniejszych w Polsce porannych audycji. Ma charakter publicystyczno-informacyjny. Można w niej usłyszeć wiadomości z kraju i zagranicy, rozmowy z gośćmi, przegląd prasy, prognozę pogody, a także muzykę. Od początku istnienia stanowi najważniejsze źródło informacji i opinii dla wielu milionów Polaków.

Audycja jest nadawana od poniedziałku do soboty, od godz. 6.00 do 9.00. Podstawę programu od zawsze stanowili goście - politycy, publicyści, eksperci, przedstawiciele stowarzyszeń społecznych, fundacji, ekonomiści czy sportowcy.

Źródło: Polskie Radio