Stanisław Karczewski w programie "To nas dotyczy".

2 lipca 2018 roku Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski gościł w programie „To nas dotyczy” w TVP Lublin.

Rozmowa rozpoczęła się od podsumowania spotkań, które Stanisław Karczewski odbył na Lubelszczyźnie w ramach cyklu #PolskaJestJedna. Marszałek podkreślił, że pytania i spostrzeżenia mieszkańców są bardzo ciekawe, dzięki nim parlamentarzyści mogą się wiele dowiedzieć o kłopotach, troskach, problemach.

Stanisław Karczewski powiedział, że jest w Lublinie nadzieja na zmianę włodarzy miasta. Ocenił kandydata na prezydenta – posła Sylwestra Tułajewa jako niezwykle aktywnego, pomysłowego i zapewnił o swoim wsparciu dla kandydata.

Marszałek został zapytany o sytuacje w służbie zdrowia w kontekście problemów lubelskich szpitali. Odpowiedział, że w wielu miejscach w Polsce sytuacja nie jest najlepsza, ale ważne, że udało się w sposób ustawowy podnieść finansowanie służby zdrowia do 6% PKB już w krótkim czasie. Będą to duże kwoty. Potrzebna jest również restrukturyzacja szpitali, przy czym bardzo dużym osiągnięciem rządów Zjednoczonej Prawicy było wycofanie się z komercjalizacji szpitali.

Następnie został poproszony o komentarz do reformy sądownictwa. Stanisław Karczewski podkreślił, że reformy są przede wszystkim z myślą od obywatelach, którzy borykają się przedłużającymi się, niesprawiedliwymi postępowaniami sądowymi. Powiedział, że podczas swoich dyżurów w biurze senatorskim spotyka się z bardzo wieloma osobami, które są poszkodowane w wyniku działania wymiaru sprawiedliwości.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: TVP Lublin