Regionalna Narada Leśników w Krakowie.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski uczestniczył 7 września 2018 r. w Regionalnej Naradzie Leśników w Krakowie, która była częścią tegorocznego święta lasu. Podziękował leśnikom za dbanie o las – dobro narodowe.

„Las to wczoraj, dziś i jutro. Wczoraj ten las był miejscem, w którym działo się wiele tragedii. Miejscem, które stało się domem dla wielu partyzantów i żołnierzy. Choćby żołnierzy niezłomnych, którzy walczyli o Polskę i o nasz honor, również po zakończeniu wojny. Las był dla nich miejscem schronienia. To też miejsce, w którym tak wielu poległo – powiedział marszałek Senatu. „Las to również dziś. Las, o który z tak wielką pasją i miłością Państwo dbacie” – zwrócił się do leśników marszałek. Zaznaczył, że las to wielki skarb narodowy, o który dbać powinni wspólnie z leśnikami i naukowcami także politycy. „Dziękuję tym wszystkim, którzy na co dzień troszczą się o las. Dziękuję Wam, leśnicy, za zaangażowanie i za pracę. Las to też jutro. I będę o przyszłość polskiego lasu spokojny, jeśli niezmiennie pozostaniecie tacy, jacy jesteście: kochający las, kochający Polskę, kochający niepodległość i suwerenność” – dodał Stanisław Karczewski.

Na naradzie obecni byli m.in. senator Marek Pęk, posłanki Małgorzata Wassermann, Barbara Bartuś i Anna Paluch, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierz Kujda, a także dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny.

Naradę Leśników poprzedziła msza święta w bazylice ojców franciszkanów w Krakowie. Nabożeństwo w intencji leśników odprawił abp Marek Jędraszewski. Po mszy złożono kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II na dziedzińcu Domu Arcybiskupów Krakowskich oraz pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy ulicy Piłsudskiego.

Regionalna Narada Leśników w Święto Lasu była częścią obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Andrzej Duda.

 

 

Źródło: Senat RP