Konwencja wyborcza PiS w Radomiu.

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości odbyła się w niedzielny wieczór, 28 października w Radomiu.

Do auli głównej Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego w Radomiu przyjechali z poparciem dla Wojciecha Skurkiewicza, który ubiega się o fotel prezydenta Radomia między innymi: prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki oraz wicepremier Jarosław Gowin i Antoni Macierewicz. Wśród obecnych byli także radomscy parlamentarzyści, radni oraz mieszkańcy. Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego jako pierwszy przemówienie wygłosił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Powiedział między innymi, że Radom to miasto, które straciło na transformacji lat 90. Te niekorzystne zmiany są odczuwalne do dzisiaj, a przecież miasto leży rzut kamieniem od Warszawy - zauważył. Tu jest potrzebna nowa władza, która będzie potrafiła tę synergię wykorzystać i podejmować własne inicjatywy - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Głos zabrał następnie kandydat PiS na prezydenta Radomia Wojciech Skurkiewicz, który przedstawił swój program dla miasta i mieszkańców. PiS walczy o Radom - mówił Wojciech Skurkiewicz. To miasto, które wymaga wielkich zmian. W ciągu ostatnich trzech lat z Radomia wyjechało 14 tysięcy mieszkańców - musimy temu przeciwdziałać teraz i w przyszłości - mówił między innymi kandydat PiS na prezydenta Radomia. Prosił też o głos 4 listopada.

Przemówienie do zgromadzonych wygłosił także premier Mateusz Morawiecki, który zaczął od przywołania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i zaangażowania samorządów.

Nie obeszło się bez incydentów. Tuż przed rozpoczęciem konwencji przed budynkiem auli głównej UTH zebrała się grupa przeciwników PiS z transparentami. Nad porządkiem czuwała Policja.

 

 

Źródło: Radio Plus Radom