Stanisław Karczewski w Jedynce Polskiego Radia.

- Osobiście mam dobre relacją z panią ambasador USA w Polsce, ale nie wszystko, co było zawarte w jej liście, mi się podoba. Potrzebny jest więc dialog, dlatego jestem gotowy do rozmowy z nią – powiedział w "Sygnałach dnia" 29 listopada br. Stanisław Karczewski, marszałek Senatu.

poniedziałek tygodnik "Do Rzeczy" jako pierwszy poinformował, że amerykańska ambasador w Polsce Georgette Mosbacher przesłała na ręce premiera Mateusza Morawieckiego list komentujący śledztwo w sprawie środowisk neonazistowskich w Polsce oraz materiału telewizji TVN na ten temat. W liście Mosbacher wyraża "głębokie zaniepokojenie niedawnymi zarzutami wysuwanymi przez przedstawicieli polskiego rządu wobec dziennikarzy i kierownictwa TVN i Discovery".

Do sprawy odniósł się gość audycji. - Osobiście mam dobre relacje z panią ambasador. Zresztą często z nią rozmawiam, głównie na temat Polonii i Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Georgette Mosbacher wyraża swoje opinie szczerze, ale ja też w sposób otwarty mówię, że nie wszystko, co było zawarte w tym liście, mi się podoba. Potrzebny jest więc dialog, dlatego jestem gotowy do rozmów z nią. Nie tylko na ten temat, ale także na inne tematy, dotyczące amerykańskiej Polonii również - powiedział Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu dodał, że rząd nie zajmuje się obecnie ustawą o dekoncentracji mediów. - Nie pracujemy w tej chwili nad nią. Ale moje zdanie w tej kwestii jest takie, że polskie media powinny być w większości w polskich rękach. To jest zupełnie naturalne i oczywiste dla nas. Ale myślę, że w całej sprawie z panią ambasador potrzebny jest dialog i będziemy w dalszym ciągu podtrzymywać nasze dobre relacje ze stroną amerykańską - podkreślił Stanisław Karczewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: Polskie Radio