Marszałek Senatu RP gościem "Sygnałów dnia".

Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski 4 stycznia 2019 roku w audycji "Sygnały dnia" w Polskim Radiu: jestem spokojny o opinię KE dotyczącą ustawy o cenach energii.

- Mamy zapewnienie ministerstwa, że wszystko było poddawane opiniom naszych ekspertów i że wszystko jest w porządku - mówił na antenie Jedynki Stanisław Karczewski. Marszałek Senatu dodał, że "jest spokojny efekt działania Komisji Europejskiej", która ma sprawdzić ustawę dotyczącą cen energii.

Komisja Europejska oświadczyła, że oczekuje, iż polski rząd przekaże do notyfikacji ustawę dotyczącą cen energii. Instytucja chce sprawdzić, czy ustawa jest zgodna z unijnymi przepisami, zabraniającymi nielegalnej pomocy państwa dla przedsiębiorstw.

Marszałek Senatu powiedział, że "jest spokojny o efekt działania Komisji Europejskiej" w tej sprawie. - Na pewno Komisja ma prawo do tego, aby sprawdzać tego typu ustawy i wydać swoją opinię, ale w trakcie debaty był poruszany ten problem - zaznaczył Stanisław Karczewski.

Jak podają włoskie media, wicepremier i szef eurosceptycznej Ligi Matteo Salvini przybędzie 9 stycznia z wizytą do Warszawy i spotka się z szefem Prawa i Sprawiedliwości. Jak powiedział Stanisław Karczewski, "prawie wszyscy" jego odpowiednicy "zabiegają o spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim".

W kontekście ustawy nowelizacji o przemocy Stanisław Karczewski zapewnił, że "Prawu i Sprawiedliwości bardzo zależy na rodzinie". - Absolutnie musi być zachowane bezpieczeństwo rodziny i wszelka forma przemocy w rodzinie będzie piętnowana - mówił marszałek Senatu.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy z Marszałkiem Senatu RP Stanisławem Karczewskim.

Źródło: Polskie Radio