Stanisław Karczewski gościem Radia Plus Radom.

14 stycznia 2019 roku Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski gościł w Radiu Plus Radom.

- Domaganie się rozdziału Kościoła od państwa jest olbrzymim nieporozumieniem - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Projekt ustawy o rozdziale Kościoła od państwa przygotowały środowiska lewicowe. Z naszym gościem rozmawialiśmy także o tragicznej śmierci prezydenta Gdańska.

Marszałek Karczewski, który był gościem Radia Plus Radom powiedział, że Kościół zawsze był naszym fundamentem. - Jeśli ktoś niesprawiedliwie atakuje hierarchów kościelnych, atakuje nas wszystkich. Bo my wszyscy, ludzie wierzący jesteśmy Kościołem. Jeśli ktoś atakuje Kościół, atakuje również i mnie. Takie mam odczucia. Pięknie to powiedział ordynariusz radomski biskup Henryk Tomasik. Gdybyśmy chcieli rozdzielić Kościół od państwa, musielibyśmy zapomnieć o wielkich naszych artystach, którzy tworzyli miłość do kraju w duchu Ewangelii. Przecież biskupi czy księża nie są posłami czy senatorami - mówił marszałek Senatu.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. 27-letni Stefan W. zadał samorządowcowi kilka ciosów nożem. Dzisiaj prezydent Adamowicz zmarł w szpitalu. - Ta wiadomość wstrząsnęła nami. Osoba, która targnęła się na życie Pawła Adamowicza jest niezrównoważona psychicznie. Nie chcę tutaj doszukiwać się politycznych podtekstów. Przyłączam się do wszystkich inicjatyw, których celem jest uczczenie pamięci prezydenta Gdańska - mówił marszałek Karczewski.

Ze Stanisławem Karczewskim rozmawialiśmy także o 15. rocznicy wstąpienia Polski w struktury Unii Europejskiej, 30. rocznicy pierwszych wolnych w pełni wyborów demokratycznych do Senatu. Zaprasza Radosław Mizera.

 

Zapraszamy do wysłuchania calej audycji z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

 

źródło: Radio Plus radom