Stanisław Karczewski w "Sygnałach dnia"

- Co do samej zasady, jaka była u podstaw napisania ustawy o Narodowym Banku Polskim, to nie mamy wątpliwości - mówił w "Sygnałach dnia" Stanisław Karczewski, marszałek Senatu 1 lutego 2019 roku.

Podczas piątkowego posiedzenia Senatu, politycy zajmą się ustawą, która ma wprowadzić jawność zarobków w Narodowym Banku Polskim (NBP) i ustanowić ich limit. Europejski Bank Centralny ma wątpliwości, czy ustanowienie limitu to nie jest naruszanie należności NBP. O tym, czy w takiej sytuacji PiS zamierza wycofać się z określenia górnej granicy zarobków mówił w "Sygnałach dnia" Stanisław Karczewski, marszałek Senatu.

- Oczywiście Senat będzie nad tym projektem debatował. Natomiast co do samej zasady, jaka była u podstaw napisania tej ustawy, to nie mamy wątpliwości - stwierdził Karczewski. Marszałek Senatu nie wykluczył również drobnych poprawek do ustawy.

Marszałek odniósł się również do projektu ustawy "Mama 4 plus", zakładający wypłacenie emerytur w wysokości 1100 zł kobietom, które urodziły czworo dzieci, ale nie pracowały. - W przyszłości będzie można pomyśleć o wsparciu i takich kobiet, które wychowały co najmniej 4 dzieci i pracowały zawodowo - kontynuował polityk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Źródło: Polskie Radio