Stanisław Karczewski gościem w TVP1.

W poniedziałkowy poranek 11 marca 2019 roku Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski gościł w programie „Kwadrans polityczny” w TVP1.

Na wstępie rozmowy Marszałek Karczewski został zapytany o wpis umieszczony w mediach społecznościowych. Odpowiedział, że nie spodziewał się tak dużej reakcji, pokazującej podział społeczeństwa. Dodał, że osobiście go dotyczy temat warszawskiej Deklaracji LGBT ze względu na fakt, że ma wnuki uczęszczające tam do szkół podstawowych. W ocenie Marszałka Karczewskiego wychowanie ideologiczne, światopoglądowe powinno odbywać się w domach i rodzice powinni o tym decydować. Stanisław Karczewski zdecydowanie podkreślił, że jego środowisko polityczne jest tolerancyjne, ale należy podkreślić, że tolerancja to nie afirmacja mniejszości.

Następnie został poruszony temat kampanii wyborczej do Europarlamentu. Marszałek Karczewski przypomniał, że zaprezentowana przez Jarosława Kaczyńskiego tzw. "Nowa Piątka PiS" odnosi się w niektórych założeniach do poprawy losu polskich rodzin. Dodał, że propozycja ta pokazuje jak wielka jest dbałość PiS o rodziny. Został również zapytany o Deklarację Europejską, podpisaną przez kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego, o to czy jest ona spójna z "piątką Kaczyńskiego". Stanisław Karczewski odpowiedział, że cały program PiS jest spójny, zarówno ten przygotowany na majowe jak i na jesienne wybory do Sejmu i Senatu. Podkreślił, że PiS chce, aby Polska była silna w Europie i twierdzenie o tym, że partia ta planuje polexit jest absurdem.

Stanisław Karczewski w odpowiedzi na pytanie o przyjmowanie imigrantów i uchodźców powiedział, że nie jest możliwe zamknięcie granic UE, ale granice te powinny być w pełni kontrolowane. Dodał, że obecnie rządzącym zależy, by przede wszystkim do Polski wracali Polacy, w tym repatrianci z Kazachstanu, Białorusi i Ukrainy.
Następnie redaktor prowadzący zapytał o ewentualną rekonstrukcję rządu po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Marszałek Karczewski odpowiedział, że nie będzie to rekonstrukcja tylko uzupełnienie w przypadku gdy kandydujący ministrowie zdobędą mandat do PE.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Video: TVP1