Stanisław Karczewski w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce.

5 czerwca 2019 roku Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski gościł w programie „Tłit” w Wirtualnej Polsce.

Rozmowa rozpoczęła się od komentarza wypowiedzi Donalda Tuska wygłoszonej poprzedniego dnia na obchodach w Gdańsku. Marszałek Stanisław Karczewski zauważył, że Platforma Obywatelska jest coraz dalej od idei „Solidarności”, a na listach wyborczych Koalicji Europejskiej do PE znajdowali się postkomuniści. Dodał również, że w opozycji jest widoczny brak wiary w jakąkolwiek wygraną skoro zapowiadają główną mobilizację w walce o Senat.

Marszałek Senatu przypomniał, że obecnie Prawo i Sprawiedliwość ma ponad 60 senatorów, którzy ciężko od czterech lat pracują. Dodał, że w nadchodzących wyborach PiS wystawi ponad 95 kandydatów na senatorów. Stanisław Karczewski podkreślił, że PiS starannie przygotowuje się do kampanii wyborczej, planowana jest duża konwencja wyborcza.

W ocenie Marszałka Senatu wystąpienie Donalda Tuska było dzielące, było wiecem partyjnym. Zauważył, że prezydent Europy nie dostrzega ani nie mówi o tym, że w Polsce dobrze się dzieje, że jest wzrost gospodarczy. Stanisław Karczewski skrytykował również pomysły opozycji na przykład likwidację urzędu wojewody czy przekształcenie Senatu w izbę samorządową.

Następnie Marszałek Karczewski został poproszony o skomentowanie kilku cytatów byłych prezydentów. W odpowiedzi na pytanie dlaczego nie było przedstawicieli władz państwowych na obchodach w Gdańsku Stanisław Karczewski powiedział, że wiele miesięcy wcześniej zostały zaplanowane obchody 30. rocznicy wolnych wyborów do Senatu, premier i prezydent mieli również zaplanowane inne obowiązki.

Następnym podjętym tematem była rekonstrukcja rządu. W ocenie Stanisława Karczewskiego pani Elżbieta Witek jest osobą bardzo odpowiedzialną i doświadczoną, uczciwą i pracowitą i na pewno będzie dobrym ministrem spraw wewnętrznych.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: wp.pl