Stanisław Karczewski w "Salonie politycznym" Trójki.

– Wielu transferów nie należy się spodziewać – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" marszałek Senatu Stanisław Karczewski,

pytany o możliwe przejścia posłów Kukiz'15 do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości 18 czerwca 2019 roku.

W poniedziałek szef klubu PiS Ryszard Terlecki mówił w Radiu Kraków, że posłowie z ruchu Kukiz'15 przychodzą i proszą o przyjęcie ich do klubu PiS. Przekazał też, że klub PiS nie podjął decyzji w ich sprawie i w tym tygodniu nie należy się spodziewać decyzji. Obecnie klub Kukiz'15 liczy 25 posłów, natomiast klub Prawa i Sprawiedliwości – 237 posłów. W ostatnich wyborach do PE Kukiz'15 nie przekroczył progu wyborczego i nie wprowadził swoich polityków do europarlamentu.

– Mogą odejść, ale tutaj chodzi o fizyczne podtrzymanie klubu. Żeby był klub, musi być 15 posłów. Jeżeli przyjdą, to przy liczbie mniejszej niż 15 członków nie będzie klubu Kukiz'15 – zauważył Stanisław Karczewski. Podkreślił, że PiS ma bardzo dobrą drużynę, która wygrała wybory do PE i wielu transferów nie należy się spodziewać. – Jeżeli zespół osiąga dobry wynik na boisku, prowadzi, to zmian w zespole się nie robi. Dodatkowych transferów też – dodał marszałek Senatu.

Gość Trójki potwierdził też, że Senat zajmie się w przyszłą środę ustawą dotyczącą cen prądu oraz zmianami w Karcie nauczyciela. Stanisław Karczewski mówił też o przesłuchaniu Donalda Tuska przed komisją śledczą ds. VAT i konwencji PiS na początku lipca w Katowicach.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji z udziałem Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego.

Źródło: Polskie Radio