Stanisław Karczewski gościem Polskiego Radia 24.

Stanisław Karczewski dla Polskiego Radia 24 4 września 2019 roku: chcemy aby Polska rozwijała się stabilnie przez wiele lat

- Widzę, że jest zainteresowanie Polską i polskim rozwojem. Goście Forum chcą wiedzieć jak odnosimy ten gospodarczy sukces. Muszę przyznać, że młodzi Polacy myślą o powrocie do Polski. Największym magnesem do powrotu jest dla nich rozwój naszego kraju - powiedział w Polskim Radiu 24 marszałek Senatu Stanisław Karczewski, obecny na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju.

- Ludzie widzą i doceniają, że w Polsce jest stabilizacja. Polacy tego obawiają się najbardziej i chcemy, aby Polska rozwijała się w sposób stabilny przez wiele lat. W okresie kampanijnym intensywniej rozmawiamy z Polakami i Polonią zagranicą. Jesteśmy za to przez nich chwaleni. Senat ma możliwości poznawcze i dzień w dzień pracujemy z Polakami zagranicą - zaznaczył marszałek.

Lepsza opieka zdrowotna

Stanisław Karczewski przyznał, że PiS będzie starało się o lepsze płace dla Polaków i poprawę jakości służby zdrowia. - Chcemy aby Polacy zarabiali więcej niż do tej pory. Mamy wciąż daleko do zarobków ludzi z Europy Zachodniej. Pragniemy to zmienić i do tego będziemy dążyć. Będziemy także zmieniać system opieki zdrowotnej, zwłaszcza poprzez zwiększenie finansowania. Musimy zwiększyć ilość miejsc w placówkach służby zdrowia świadczących usługi długoterminowe - oznajmił.

- Stwarzamy warunki, aby lekarze nie wyjeżdżali z Polski. Będziemy zachęcać także tych, którzy wyjechali, aby wrócili do Polski. To proces. Nic nie zrobi się gwałtownie i na teraz; jeżeli ktoś tak mówi to oszukuje. Musimy nastawić się na powolną, ale systematyczną poprawę opieki zdrowotnej - dodał.

Wiarygodność i rozmowa

Skomentował on również kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z Koalicji Obywatelskiej na stanowisko premiera. - Świadczy to o niewiarygodności PO. Co innego ta partia mówiła wczoraj, co innego mówi dziś, a co innego robi jutro. W polityce potrzebna jest wiarygodność, rozmowa i słuchanie Polaków. My zrealizowaliśmy swój program w dużej większości, a niektóre nasze zobowiązania wykonaliśmy nawet ponad plan - zaznaczył.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił jednak, że Forum Ekonomiczne w Krynicy ma przede wszystkim służyć aspektom gospodarczym, a nie politycznym. - Chcemy robić kawał dobrej roboty dla Polski. Uważam, że w Krynicy nie należy uprawiać polityki. 10 lat temu Donald Tusk ogłosił tu wejście Polski do strefy euro. Dziś w Polsce nie ma ani euro, ani Donalda Tuska - zauważył.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy z Marszałkiem Senatu RP Stanisławem Karczewskim.

Źródło: pr24