Wizyta na Opolszczyźnie.

3 października Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski przebywał z wizytą na Opolszczyźnie: w Opolu, Kędzierzynie - Koźlu i Nysie w celu poparcia kandydatów do Senatu: Marka Kawy, Jerzego Czerwińskiego, Stanisława Tomaszka oraz kandydatów do Sejmu RP.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski popiera dr. Marka Kawę w wyborach do izby wyższej parlamentu. - Znam Marka Kawę i z czystym sumieniem mogę go polecić - przekonuje marszałek Karczewski.

- Jestem przekonany, że wniesie Pan do Senatu bardzo duży i cenny bagaż swojego doświadczenia. Biorąc pod uwagę, że Senat zajmuje się sprawami Polonii oraz Polaków mieszkających za granicą, Pana wiedza okaże się bardzo przydatna w pogłębianiu naszej współpracy z Polonią i Polakami mieszkającymi za granicą.

Wicewojewoda Violetta Porowska również namawia wyborców z Opola i powiatu opolskiego do głosowania na dr. Kawę. - Współpracowaliśmy w Radzie Miasta Opola - zaznacza.

- Naprawdę mam poczucie, że zrobiliśmy wiele dobrego dla społeczeństwa naszego miasta i całego województwa. Sprawy społeczne są Panu bardzo bliskie, czyli te kwestie najważniejsze i najbliższe ludziom. Tutaj są wielkie osiągnięcia, wielka empatia i wielkie zrozumienie dla spraw naszego regionu. To również wielkie efekty pracy doktora Marka Kawy.

Dr Marek Kawa dziękował za poparcie i podkreślił, że chce kłaść duży nacisk na sprawy społeczne oraz na służbę zdrowia.

- Kwestia służby zdrowia jest nam bliska. Opole, jako stolica województwa i miasto rozwijające się, nie może pozostać z jednym Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. Apelujemy i prosimy więc pana marszałka, aby ta kwestia nie została zbagatelizowana w Opolu. Myślę, że my, jako liderzy oraz kandydaci Prawa i Sprawiedliwości czy Zjednoczonej Prawicy, zrobimy wszystko, aby jednak SOR przy ulicy Katowickiej pozostał.

Wtórował Antoni Duda, poseł PiS, nazywając Marka Kawę wspaniałym kandydatem do Senatu.

Marszałek senatu Stanisław Karczewski odwiedził Nysę. Podczas spotkania z mieszkańcami w Nyskim Domu Kultury, polityk zachęcał do udziału w wyborach oraz oddawania głosów na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości.

Szczególne wyrazy wsparcia otrzymał ubiegający się o reelekcję senator Jerzy Czerwiński. Marszałek senatu mówił, że parlamentarzysta z Opolszczyzny jest jednym z najaktywniejszych senatorów.

- W senacie niezwykle pracowity, bardzo oddany sprawom Nysy, regionu. Wielokrotnie występujący z oświadczeniami. Gdyby przeprowadzić ranking na najbardziej pracowitego senatora, to na pewno pan senator zająłby pierwsze miejsce. Ale to przede wszystkim kompetencja, też olbrzymia wiedza - dodał.

Senator Jerzy Czerwiński nie kryl radości z powodu wyrazów uznania przekazanych przez Stanisława Karczewskiego. Polityk zapowiadał, że w kolejnej kadencji chce jeszcze intensywniej pracować dla mieszkańców regionu, który reprezentuje.

- Wspiera mnie mój bezpośredni przełożony. Pan marszałek obserwuje mnie w senacie, widzi jak pracuję. Takie słowa usłyszane z ust pana marszałka mówią tylko jedno. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości, tutaj w Nysie, będzie do dyspozycji mieszkańców - wskazywał.

Wicewojewoda opolska Violetta Porowska zapewniała, że cała trójka pochodzących z Opolszczyzny kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do senatu zasługuje na zaufanie. Liderka PiS w regionie przekonywała też, że zbliżające się wybory, będą jednym z najważniejszych dni dla Polski. - W tych wyborach, z terenu województwa opolskiego będą trzej kandydaci. To są postaci nie tylko rozpoznawalne przez mieszkańców Opolszczyzny, ale to są też postaci darzone wielką sympatią i wielkim szacunkiem za to, co już dokonali - mówiła.

Nysa nie była jedynym punktem wizyty marszałka senatu w naszym regionie. Wcześniej Stanisław Karczewski odwiedził Opole i Kędzierzyn Koźle, gdzie udzielił poparcia Markowi Kawie oraz Bogdanowi Tomaszkowi.

 

 

Źródło: Radio Opole