Stanisław Karczewski w Radiowej Jedynce.

- Kontynuujmy dzieło ojców niepodległości, oparte na naszej tradycji, wierze i na naszych korzeniach - powiedział w "Sygnałach dnia" Stanisław Karczewski, marszałek Senatu 11 listopada 2019 roku.

Świętujemy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. W poniedziałek, 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. W całym kraju odbędą się dziesiątki imprez, których głównymi bohaterami będą żołnierze, wojsko i odzyskana niepodległość.

- To jest wspaniały czas dla Polski i musimy go dobrze wykorzystać. Cieszmy się z tego - mówił Stanisław Karczewski, składając słuchaczom życzenia z okazji Święta Niepodległości. - Kontynuujmy dzieło ojców niepodległości, oparte na naszej tradycji, wierze, na naszych korzeniach. Musimy dbać o to wszystko, o nasze granice, bezpieczeństwo energetyczne, polityczne - przyznał marszałek senatu.

Gość radiowej Jedynki stwierdził, że ważne jest, abyśmy "mogli chodzić w Europie z wysoko podniesionym czołem i mówić, że Polska to ważny kraj, żeby Polska była szanowana nie tylko w Europie, ale także na świecie". - Ważne zadanie stoi przed politykami, należy prowadzić odpowiednią politykę historyczną, abyśmy pamiętali o naszych bohaterach, o tych, którzy walczyli, tracili życie. To właśnie musimy przekazywać następnym pokoleniom, ponieważ to one będą budowali przyszłą Polskę - powiedział.

Bez wiz do USA

Od poniedziałku Polska dołącza do amerykańskiego programu ruchu bezwizowego (Visa Waiver Program, VWP). By pojechać do USA nie będzie już konieczna wiza, a tylko znacznie prostsza do uzyskania i tańsza zgoda w elektronicznym systemie autoryzacji (ESTA).

- To symboliczne, ponieważ w ten dzień możemy lecieć do USA bez wiz, ale także jest to bardzo ważne. Walczyliśmy o to, dbaliśmy, chcieliśmy i wreszcie mamy. To wielki sukces Polaków, polskiej dyplomacji i Andrzeja Dudy - mówił Stanisław Karczewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: Polskie Radio