Wypowiedź Stanisława Karczewskiego dla portalu wPolityce.

Wicemarszałek Senatu i lekarz Stanisław Karczewski w rozmowie z portalem wPolityce.pl odpowiada na zarzuty opozycji, że PiS nie wspiera pacjentów chorych na raka.

Zarzuty PO, że PiS nie przekazuje pieniędzy na onkologię są kłamliwe. Środki na leczenie chorych na raka są. Jest również strategia onkologiczna zainicjowana przez prezydenta Andrzeja Dudę, która została poparta przez onkologów i środowiska pacjenckie

— mówi portalowi wPolityce.pl Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu z ramienia PiS.

Pacjenci świetnie zrecenzowali i bardzo dobrze ocenili program pilotażowy strategii, który już został wprowadzony. Działania opozycji to fałsz i obłuda. To bardzo przykre i złe, że PO, ale również i PSL sprzeciwiają się przekazaniu papierów wartościowych na wsparcie mediów publicznych. Bardzo dużo fałszu w tym wszystkim. Media publiczne są niezwykle potrzebne, ponieważ odgrywają bardzo ważną rolę. Politycy PO oglądają widocznie tylko i wyłącznie programy publicystyczne TVP Info i mają do nich zastrzeżenia. Widocznie nie oglądają innych programów, które są niezwykle cenne. W mojej ocenie TVP Info również obiektywnie przedstawia różne punkty widzenia — przekonuje wicemarszałek Senatu.

Polityk ocenia, że dokonano wielkiej pracy w polskiej onkologii

Niech politycy pojadą do Gliwic, do Krakowa, do Warszawy i zobaczą w jak świetnych warunkach pacjenci są leczeni — mówi.

Wiele osób narzeka na polską służbę zdrowia, nie znając jej, ale kiedy mają z nią do czynienia, są z niej zadowoleni. Tomasz Lis niedawno leżał w szpitalu i bardzo pozytywnie wypowiadał się o polskiej systemie zdrowia — przypomina Karczewski i życzy Tomaszowi Lisowi zdrowia.

Sławomir Nitras również niedawno był w szpitalu. Też wyrażał pozytywne opinie na temat polskiego systemu zdrowia — dodaje.

Podkreśla, że był niedawno w kilku ośrodkach onkologicznych.

Zauważyłem, że jest dużo nowoczesnego fantastycznego sprzętu. Przypomnę, że pan Bartosz Arłukowicz nie chciał zakupu tego sprzętu — zauważa lekarz.

W mówieniu o stanie onkologii ze strony opozycji jest masa obłudy, fałszu, cynizmu, niegodziwości i wykorzystywania tragedii ludzkich. Chociaż tych tragedii jest coraz mniej, ponieważ polska onkologia jest na coraz lepszym poziomie. Ma wielkie sukcesy. W ostatnim czasie w polskiej onkologii zrobiono naprawdę milowy krok — podsumowuje Karczewski.

Źródło: wPolityce
Foto: Fratria