Stanisław Karczewski w poranku Siódma9.

Stanisław Karczewski 27 lutego 2020 roku w poranku rozgłośni katolickich siodma9: Fakt, że na spotkania z prezydentem przychodzą także jego przeciwnicy, świadczy jedynie o jego popularności i sile.

„Jestem przekonany, że prezydent Duda wygra te wybory. Na spotkaniach, na których się pojawia przychodzą nie setki, a tysiące ludzi. Fakt, że na tych spotkaniach pojawiają się także ci, którzy protestują przeciwko niemu, świadczy jedynie o jego popularności i sile” – powiedział w poranku „Siódma 9” marszałek Stanisław Karczewski (Prawo i Sprawiedliwość). W rozmowie z Jarosławem Wydrą wicemarszałek Senatu mówił m.in o proponowanych zmianach w regulaminie Senatu.

Na początku rozmowy były marszałek Senatu oceniał pracę swojego następcy - prof. Tomasza Grodzkiego.

„Za nami ponad 100 dni najgorszego czasu w 31-letniej historii Senatu. Mamy do czynienia z dewastowaniem państwa i dewastowaniem demokracji” – powiedział marszałek Karczewski, wypowiadając się także na temat prób zmian regulaminu Senatu. Według pomysłu KO, PSL i Lewicy ewentualne odwołanie marszałka Senatu miałoby być trudniejsze.

„Jeśli uzyskamy większość w Senacie to odwołamy marszałka i powołamy nowego, swojego. Czy to będzie z ograniczeniem 3 miesięcy, 7 dni czy 45 dni – to nie ma znaczenia – są to detale, do których nie przykładamy większej wagi” – stwierdził rozmówca Jarosława Wydry.

Wicemarszałek Senatu odniósł się także do trwającej kampanii prezydenckiej. Jego zdaniem Andrzej Duda jest zdecydowanym faworytem tych wyborów.

„Jestem przekonany, że prezydent Duda wygra te wybory. Na spotkaniach, na których się pojawia przychodzą nie setki, a tysiące ludzi. Fakt, że na tych spotkaniach pojawiają się także ci, którzy protestują przeciwko niemu, świadczy jedynie o jego popularności i sile” – powiedział polityk PiS.

Gość poranka wypowiedział się również na temat koronawirusa.

„Jest to niewiadoma i stąd duży niepokój. Fakty są takie, że koronawirusa w Polsce nie ma, ale najprawdopodobniej będzie. Jesteśmy do tego przygotowani. W całej sprawie potrzebny jest rozsądek” – apelował Stanisław Karczewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Źródło: siodma9.pl