Stanisław Karczewski w RMF FM.

We wtorkowy poranek 29 września senator RP Stanisław Karczewski gościł w audycji Poranna Rozmowa w radiu RMF FM.

"Jeśli nie jutro, to na pewno przyszły tydzień" - wtedy, jak mówił senator PiS Stanisław Karczewski, premier Mateusz Morawiecki oficjalnie ogłosi zmiany w rządzie.

Gość Porannej rozmowy w RMF FM potwierdził nieoficjalne ustalenia dziennikarzy RMF FM, że Jarosław Gowin będzie jednym z czterech wicepremierów, obejmie tekę ministra rozwoju, pracy – i jak mówił Karczewski – być może turystyki. "Jest to stanowisko polityczne. Pan minister Gowin jest niezwykle doświadczonym politykiem i poradzi sobie w każdym ministerstwie" – stwierdził senator Karczewski.

Co z Jadwigą Emilewicz? "Jest wartością dodaną w naszym środowisku politycznym" - stwierdził polityk Prawa i Sprawiedliwości - "Na pewno będzie jeszcze sprawowała wiele ważnych funkcji w przyszłości".

Szefem resortu łączącego edukację i szkolnictwo wyższe ma być Przemysław Czarnek? "Nie mogę ani potwierdzić, ani zaprzeczyć" - oświadczył gość Roberta Mazurka.

"Czuje się świetnie, nie ma żadnych objawów" - tak o samopoczuciu zarażonego koronawirusem byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego mówił nasz gość.

Stanisław Karczewski przyznał także, że zaszczepił się na grypę, a szczepionkę kupił w aptece w Nowym Mieście nad Pilicą. "Zrobiłem to we wrześniu" - oświadczył i jak zapewniał, szczepionkę kupił bez żadnych znajomości. "Szczepię się i będę się szczepił" - stwierdził polityk z medycznym wykształceniem.

Karczewski mówił też u nas, że będzie przekonywał senatorów PiS, by poparli nowelę o ochronie zwierząt w takiej formie, w jakiej uzyskała konsensus w Sejmie. "Podejrzewam, że ponad 40 senatorów jest za tą ustawą w brzmieniu, jaki uzyskała ona w Sejmie" - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji z udziałem senatora RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: rmf24