Stanisław Karczewski gościem w RMF24

00066GEOMOJOU6AW-C122-F4Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski był gościem Krzysztofa Ziemca w RMF24 3 grudnia 2016 roku.

 

Bogdan Borusewicz ma poprowadzić posiedzenie Senatu jeszcze w grudniu. "Nie na tym posiedzeniu, które będzie jeszcze w najbliższym tygodniu, ale na następnym, tuż przed Bożym Narodzeniem. Wypijemy bożonarodzeniową kawę i pan marszałek już będzie prowadził obrady" - stwierdził w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem Stanisław Karczewski.

 

Marszałek Senatu mówił też o głosowanych w tym tygodniu w parlamencie ustawach dotyczących Trybunału Konstytucyjnego. "Podczas obrad w Sejmie, Senacie te emocje są podnoszone szczególnie przez polityków opozycji. To totalna opozycja, więc nawet jeśli dobre ustawy przedstawiamy i dobre rozwiązania, to posłowie i senatorowie Platformy Obywatelskiej i inni politycy opozycji sprzeciwiają się i robią różne zdarzenia, które prowadzą do obstrukcji" - uznał. Odniósł się też do sprawy zwolnień lekarskich przedstawionych przed trójkę sędziów TK wybranych przez PiS, dzięki którym mogli oni nie wziąć udziału w Zgromadzeniu Ogólnym tego organu. "Zdarzały się takie epidemie i jest okres, w którym bardzo często są przeziębienia. Są przedstawione takie zwolnienia, więc trzeba je uszanować" - mówił gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM.

 

Kliknij, aby obejrzeć całość wywiadu z marszałkiem Stanisławem Karczewskim

 

Źródło/Foto: RMF24