- Rząd Mateusza Morawieckiego podejmuje działania wyprzedzające - mówił w Polskim Radiu 24 wicemarszałek Senatu, Stanisław Karczewski, odnosząc się do procedowanych w izbie wyższej ustaw antykryzysowych.

Czytaj więcej

Karczewski dla portalu wPolityce.pl 29 marca 2020 roku: Gdybyśmy mieli większość w Senacie, to już bylibyśmy po zatwierdzeniu „tarczy”. Polacy czekają na tę ustawę.

Czytaj więcej

- Marszałek Senatu i senatorowie PO, chcąc zorganizować normalne posiedzenie tej izby, nie zdają sobie sprawy z zagrożenia w związku z koronawirusem. To lekkomyślność i brak odpowiedzialności - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Czytaj więcej

23 marca 2020 roku gościem Bilansu Dnia był wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski, który przez kilka dni dyżurował w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą. To właśnie ta lecznica doświadczyła najbardziej skutków koronawirusa.

Czytaj więcej

13 marca 2020 r. zakończyło się 7. posiedzenie Senatu. Senatorowie zmienili Regulamin Senatu, co umożliwiło przeprowadzenie wszystkich czytań projektu nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w ciągu 1 dnia.

Czytaj więcej

– Rząd i pan prezydent Andrzej Duda bardzo starannie przyglądają się tej sytuacji, ale przede wszystkim reagują – powiedział wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski w Programie 3 Polskiego Radia, komentując rozwój epidemii koronawirusa.

Czytaj więcej

- 70 proc. ludzi po opuszczeniu toalety nie myje rąk. To jest dramat - mówił w "Gościu Wydarzeń" Stanisław Karczewski. Jak dodał, po słynnej konferencji prasowej w Senacie, ludzie na ulicy podchodzą do niego i pytają, jak należy myć ręce. - Ja odpowiadam: często i dokładnie - powiedział.

Czytaj więcej