Drugi dzień Polonijnego Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Drugi dzień Polonijnego Forum Ekonomicznego w Krynicy rozpoczął się 5 września 2018 r. od dyskusji na temat przedsiębiorczych Polek, które z sukcesami rozwijają przedsiębiorstwa na światowych rynkach.

W panelu udział wzięły: prezes Society of Polish American Travel Agents SPATA ze Stanów Zjednoczonych Honorata Pierwoła, dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych Grupy Adamed Katarzyna Dubno, prezes Maria Olsson Konsult ze Szwecji dr Maria Rypińska-Olsson, prezes BetaMed SA Beata Drzazga oraz wiceprezes zarządu FAMUR Beata Zawiszowska.

Na panelu dyskusyjnym obecny był marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz szef Kancelarii Senatu minister Jakub Kowalski.

W ramach Forum polonijnego zaplanowano tego dnia trzy panele dyskusyjne: „Polki – kobiety w biznesie na świecie, „Sukces polskiego produktu za granicą – jak to się robi?” oraz „Razem znaczy więcej – współpraca spółek Skarbu Państwa na rzecz budowania wizerunku Polski za granicą”.

Na Forum obecni są: wicemarszałek Senatu Maria Koc oraz senatorowie Arkadiusz Grabowski, Waldemar Kraska, Krzysztof Mróz, Grzegorz Napieralski, Marek Rocki, Alicja Zając, Zbigniew Cichoń i Jerzy Chróścikowski.

Polonijne Forum Ekonomiczne zostało zorganizowane po raz trzeci w ramach Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Jego celem jest włączenie Polaków żyjących z dala od ojczyzny w pracę na rzecz Polski i budowanie wspólnoty narodowej, poprzez udział w ważnych wydarzeniach w naszym kraju. Forum Polonijne to również przestrzeń do dyskusji nad sprawami istotnymi dla Polonii i Polaków poza granicami. Gospodarzem Polonijnego Forum Ekonomicznego, tak jak w poprzednich latach, jest marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 

 

Źródło: Senat RP