Stanisław Karczewski w Poranku siódma9.

Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski gościł w Poranku Rozgłośni Katolickich siódma9 5 kwietnia 2019 roku.

„Mogliśmy albo przeznaczyć pieniądze na taki cel, albo nie przeznaczyć. Uważam, że zrobiliśmy dobrze. Zrobiliśmy to, na co było bardzo duże oczekiwanie (...) Tego Polacy chcieli, tego chcieli emeryci” – powiedział w poranku „Siódma 9” Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, komentując w rozmowie z Marcinem Fijołkiem wprowadzenie programu Emerytura Plus.

Zapytany, czy podoba mu się określenie „Jarkowe”, odpowiedział: „Bardzo mi się podoba”.

Odniósł się także do krytyki tego pomysłu ze strony opozycji. „Mieliśmy nie dać? Podjąć decyzję później? (...) Jeżeli można było, to dlaczego nie dać? Zawsze można zrobić inaczej, ale uważam, że zrobiliśmy bardzo słusznie” – zaznaczył marszałek.

Zaapelował do senatorów PO, aby głosowali za tą ustawą i żeby „już nie używali takich określeń, które są naprawdę niegodne. Mówi się o ochłapach, i kiełbasie (...) To jest nieeleganckie”.

„Mogliśmy albo przeznaczyć pieniądze na taki cel, albo nie przeznaczyć. Uważam, że zrobiliśmy dobrze. Zrobiliśmy to, na co było bardzo duże oczekiwanie (...) Tego Polacy chcieli, tego chcieli emeryci” – podkreślił marszałek.

Zdaniem marszałka Senatu, opozycja nie jest przygotowana do merytorycznej krytyki rządu „Platforma nie przygotowała się do bycia w opozycji. Krytykują wszystko. Sami nazwali się «totalną opozycją». To jest z punktu widzenia państwa złe” – stwierdził.

Zapewnił też, że finanse publiczne nie odczują negatywnie programów rządowych. „3% [deficytu względem] PKB na pewno nie przekroczymy. Platforma siedem razy przekroczyła 3%”.

Odniósł się także do możliwych zmian w rządzie. „Dziś mamy Komitet Polityczny. Pewnie będziemy rozmawiać o przyszłości rządu. Dyskusja i debata trwa, a decyzje podejmuje ścisłe kierownictwo partii i zainteresowani, czyli i pani minister [Czerwińska], i pan premier” – dodał.

Zauważył też, że nie wszystkie pomysły Prawa i Sprawiedliwości zostały wprowadzone w życie „Mamy poczucie, że nie wszystko zostało zrealizowane. Dlatego potrzebna jest następna i następna kadencja” – powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Źródło; siodma9.pl