Stanisław Karczewski w programie "W pełnym świetle".

4 sierpnia br. Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski gościł w wieczornym programie „W pełnym świetle” w TVP Info.

Rozmowa rozpoczęła się od tematu 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Marszałek Karczewski poinformował, że Senat w ubiegłym tygodniu podjął okolicznościową uchwałę w hołdzie Powstańcom. Marszałek ocenił przyjazd na uroczystości na Placu powstańców ministra spraw zagranicznych Niemiec jako dobry gest. Wspomniał także o konieczności odbudowy Pałacu Saskiego.

Następnym tematem był przyjazd prezydenta USA Donalda Trumpa do Polski. Marszałek Karczewski zauważył, że nigdy wcześniej relacje polsko – amerykańskie nie były tak dobre. Wizyta prezydenta Trumpa 1 września będzie niezwykle ważna. Marszałek Karczewski podkreślił, że obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej powinny się odbywać w atmosferze zadumy i refleksji.

W odpowiedzi na pytanie dotyczące zbliżających się wyborów parlamentarnych Marszałek Stanisław Karczewski podkreślił, że jego formacji politycznej zależy na kontynuowaniu dobrej zmiany, by Polska się rozwijała, wzrost gospodarczy był cały czas duży. Stanisław Karczewski podał przykład Centralnego Portu Komunikacyjnego jako wielkiej, strategicznej inwestycji, która musi być zrealizowana.Zauważył również, że opozycji bardzo trudno zamknąć listy, dogadać się.

Stanisław Karczewski został zapytany o listy kandydatów PiS do wyborów. Odpowiedział, że listy są już ułożone, znajdą się na nich także niektórzy politycy ugrupowania Kukiz’15. Marszałek podkreślił, że PiS stawia na sprawdzonych ludzi.

W ocenie Stanisława Karczewskiego władze Platformy Obywatelskiej zapraszają na swoje listy polityków lewicy w celu budowania formacji socjaldemokratycznej, obecnie jest to partia coraz bardziej skręcająca w lewo.

Na zakończenie rozmowy Marszałek Karczewski został zapytany o kwestie światopoglądowe. W odpowiedzi podkreślił, że kościół w Polsce stanowi pewien fundament i odwołanie. Atak ideologii LGBT na kościół i osoby wierzące jest zupełnie niezrozumiały. Marszałek zauważył, że środowisko LGBT nie należy do tolerancyjnych.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Video: TVP Info