50-lecie OSP w Starych Sieklukach.

Ochotnicza Straż Pożarna ze Starych Siekluk świętowała dziś 50-lecie działalności połączone z przekazaniem i poświęceniem sztandaru oraz samochodu strażackiego.

Były gratulacje, życzenia i medale wręczane najlepszym strażakom. Obchody jubileuszu rozpoczęły się w samo południe mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym w Starym Goździe podczas której poświęcony został sztandar. Oficjalne uroczystości kontynuowano po nabożeństwie przed remizą OSP w Starych Sieklukach.

Wzięli w nich udział m.in. Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, Poseł na Sejm RP Dariusz Bąk, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Bogdan Łasica, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach mł. bryg. mgr inż. Grzegorz Gozdek, Starosta Białobrzeski Sylwester Korgul, Wójt Gminy Stara Błotnica Marcin Kozdrach, Przewodniczący Rady Gminy Roman Popowicz. Stawiły się także delegacje strażaków z pozostałych gminnych jednostek OSP.

Po odegraniu hymnu państwowego i wciągnięciu flagi na maszt, przywitaniu przybyłych gości oraz po przedstawieniu rysu historycznego jednostki OSP Stare Siekluki Wójt Gminy Marcin Kozdrach przekazał sztandar Prezesowi OSP Stare Siekluki Andrzejowi Rogolińskiemu. W dalszej części uroczystości wyróżniający się strażacy zostali odznaczeni medalami. Następnie na ręce kierowcy przekazano kluczyki i dokumenty samochodu strażackiego, który Gmina Stara Błotnica wraz z jednostką OSP pozyskała z PSP w Grodzisku Mazowieckim. Na zakończenie zaproszeni goście przekazali życzenia i podziękowania dla druhów za trud włożony w codzienną działalność.

 

 

Źródło: Gmina Stara Błotnica