Ślubowanie w Publicznej Szkole Podstawowej w Belsku Dużym.

Dzieci z pierwszych klas Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jan Pawła II w Belsku Dużym zostały uroczyście pasowane na prawowitych już uczniów. Uroczystość odbyła się w dniu 30 września 2019 roku.

Dzieci z radością przystąpiły do ślubowania na sztandar szkoły, przyrzekając być dobrym Polakiem i kolegą oraz dbać o dobre imię swojej szkoły i klasy.

Życzenia samych sukcesów w nauce oraz realizowania swoich marzeń przekazali pierwszakom wyjątkowi goście: marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska, Bogusław Sikorski Przewodniczący Rady Gminy Belsk Duży oraz dyrektor szkoły Teresa Bogdańska.

Na uroczystości obecni byli przewodnicząca komisji oświaty radna Ewa Łubińska, sekretarz Renata Ostatek, dyrektor GZOPO Maria Walewska-Żółcik, ks. proboszcz Jarosław Siuchta, rodzice i wychowawcy.

Akademia na której nie zabrakło występu artystycznego w wykonaniu pierwszaków, prezentów od gości i wychowawców sprawiła, że ten dzień był szczególny i wyjątkowy dla najmłodszych uczniów belskiej szkoły.

 

 

Źródło: belskduzy.pl
Foto: własne