Stanisław Karczewski w "Rozmowie Niezależnej".

5 lutego br. wicemarszałek Senatu RP Stanisław Karczewski gościł w programie "Rozmowa Niezależnej".

Czy historia zatoczy koło i prezydent Andrzej Duda znów wygra 10 maja? Czy Prawo i Sprawiedliwość nie ugnie się pod presją instytucji Unii Europejskiej i dokończy reformę sądownictwa? Czy grozi nam Polexit, jak twierdzi opozycja? Na te i inne pytania w „Rozmowie Niezależnej” odpowiada Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu (PiS).

W rozmowie poruszono również temat manifestacji w obronie reformy sądownictwa, która odbędzie się już w najbliższą sobotę 8 lutego o godz. 12:00 pod Trybunałem Konstytucyjnym

Ostatnio hitem stała się wypowiedź kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która stwierdziła, że "czuje wsparcie kolegów i koleżanek z PiS-u, bo jesteśmy jedną drużyną i chcemy wygrać te wybory". Czy wicemarszałek Karczewski wspiera Kidawę-Błońską?

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować inicjatorom, pomysłodawcom i wszystkim tym, którzy przyjdą, bo my czujemy, my wiemy, że mamy wsparcie Polaków - powiedział wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski w "Rozmowie Niezależnej" z Lidią Lemaniak, mówiąc na temat manifestacji poparcia dla reformy sądownictwa.

Na jej temat dziennikarka "Niezależnej" Lidia Lemaniak rozmawiała z wicemarszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim (Prawo i Sprawiedliwość).

- Jak wiadomo, manifestuje się zazwyczaj przeciwko czemuś, a ta manifestacja jest manifestacją poparcia dla reformy sądownictwa, więc to chyba inicjatywa warta uwagi - zauważyła redaktorka.

Jest warta uwagi i przede wszystkim warta podziękowania. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować inicjatorom, pomysłodawcom i wszystkim tym, którzy przyjdą, bo my czujemy, my wiemy, że mamy wsparcie Polaków. Zaczepiają mnie ludzie na ulicy, mówią "trzymajcie się", "absolutnie nie wolno robić kroku do tyłu", "reforma jest potrzebna" - powiedział Stanisław Karczewski.

- Jako parlamentarzysta już piątą kadencję w Senacie spotykam się z mieszkańcami, spotykam się z Polakami i czujemy to wsparcie. I to wsparcie, w postaci tej manifestacji, tego zgromadzenia jest dla nas bardzo istotne i ważne. Chciałbym za to wsparcie i za obecność wszystkich bardzo podziękować - podkreślił.

Organizatorami wydarzenia są komitet „Suwerenni” oraz kluby „Gazety Polskiej”. Manifestację poprowadzi zasłużony działacz opozycji w czasach PRL, szef warszawskiego klubu „Gazety Polskiej” Adam Borowski. – Spodziewamy się, że udział w manifestacji weźmie ok. 10 tys. osób – powiedział w rozmowie z „Codzienną”. Swój udział w marszu zapowiedziało już wielu zasłużonych działaczy opozycji antykomunistycznej. Wśród nich są m.in.: Joanna Duda-Gwiazda, Andrzej Gwiazda, Krzysztof Wyszkowski i Ryszard Majdzik.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy z wicemarszałkiem Senatu RP Stanisławem Karczewskim.

Źródło: niezalezna.pl/ Gazeta Polska