"Gość Wiadomości" z udziałem senatora Stanisława Karczewskiego.

Senator RP Stanisław Karczewski w czwartkowy wieczór 9 października 2020 roku brał udział w programie "Gość Wiadomości" w telewizji polskiej.

Pierwszym podjętym tematem była sytuacja epidemiczna w Polsce. Stanisław Karczewski jednoznacznie podkreślił jak ważne jest, by ludzi dostosowywali się do zaleceń wydawanych przez rząd, a także zachowywali ciągłą świadomość, że koronawirus istnieje. Należy nosić maseczki, zachowywać dystans i pamiętać o myciu i dezynfekcji rąk. Zwrócił uwagę również na ograniczanie ilości spotkań towarzyskich czy rodzinnych. Stopień odpowiedzialności Polaków nieco spadł, należy jednak zachować ostrożność i nie bagatelizować wzrostu zakażeń.

Senator przypomniał o zasadach zachowania, dzięki którym można ograniczyć ekspozycję na zakażenie wirusami. Ważnym aspektem jest dbałość o odporność i kondycję fizyczną.

Stanisław Karczewski odniósł się do internetowego wpisu Donalda Tuska, którego treść ocenił jako karygodny. Zauważył, że Polacy potrzebuję ponadpolitycznego konsensusu w walce z Covid19, a nie jątrzenia uprawianego przez byłego premiera.

Zauważył również, że duży wzrost zakażeń dotyczy dużych miast, dużych skupisk ludzkich, co jest niepokojące. W ocenie Stanisława Karczewskiego wprowadzenie żółtej strefy w całej Polsce jest odpowiednią reakcją i słuszną decyzją.

Drugim gościem w programie był prof. Marian Zembala.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu z udziałem senatora RP Stanisława Karczewskiego.

Video: vod.tvp.pl