Stanisław Karczewski w programie " Kwadrans polityczny".

W poniedziałkowy poranek 12 października 2020 roku senator RP Stanisław Karczewski był gościem programu "Kwadrans polityczny" w TVP1.

Rozmowa rozpoczęła się od skomentowania wygranej Igi Świątek we French Open 2020.

Następnie Stanisław Karczewski został zapytany o ustawę zmieniającą ustawę o ochronie zwierząt. Marszałek powiedział, że w kwestii głosowania w Senacie została zarządzona dyscyplina klubowa natomiast kilku senatorów może zagłosować w odmienny sposób. Jest zamiar zgłoszenia znaczących poprawek dlatego na razie ciężko przewidzieć wynik głosowania. Komisje nie zakończyły jeszcze prac.

Odnosząc się do stanowiska ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego senator wyraził nadzieję, że będzie nadal popierał Prawo i Sprawiedliwość. Dodał, że przewodniczący Klubu PiS rozmawia ze wszystkimi zawieszonymi w prawach członków partii posłami.

Stanisław Karczewski podkreślił, że wynik głosowania w Sejmie pokazuje, że ustawa ma duże poparcie i jest oczekiwana przez wiele środowisk. Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość absolutnie nie odwraca się od rolników i mieszkańców wsi.

Następnym tematem była sytuacja epidemiczna w Polsce związana z występowaniem wirusa Sars-Cov-2. Na pytanie dotyczące problemu braku kadry medycznej Marszałek Karczewski poinformował, że ministerstwo zdrowia zapewni szkolenia dla lekarzy nie specjalistów w zakresie anestezjologii oraz studentów 4 roku, który już mają pewne doświadczenia, by uzupełnić braki kadrowe.

W odpowiedzi na pytanie o zaproszenie opozycji na spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim senator powiedział, że spotkanie takie jest dobrą inicjatywą, mogą się pojawić dobre pomysły. Dodał, że opozycja nie powinna jedynie krytykować i negować wszelkich decyzji. Zauważył, że tylko Lewica ma pewne pomysły, które proponuje natomiast pozostała część opozycji nie ma żadnych propozycji.

W ocenie Stanisława Karczewskiego wprowadzenie w całej Polsce strefy żółtej było zasadne.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu z udziałem senatora RP Stanisława Karczewskiego.

Video: TVP vod