Stanisław Karczewski w Radiu Wnet.

Karczewski 12 marca 2021 r. w Radiu WNET: Mówienie o niewydolności polskiej służby zdrowia to kłamstwo. Pomimo trudnej sytuacji radzimy sobie.

Stanisław Karczewski o sytuacji pandemicznej w Polsce. Senator z Prawa i Sprawiedliwości tłumaczy, dlaczego rząd nakłada kolejne obostrzenia.

Stanisław Karczewski odniósł się do wczorajszej konferencji ministra zdrowia podczas której ogłoszono kolejne obostrzenia. Jak zaznaczył polityk kierunek obrany przez rząd jest słuszny. Zaapelował również, by w miarę możliwości ograniczyć aktywność społeczną, by zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa.

To, co rząd wczoraj zaproponował jest trafnym rozwiązanem – czyli lokalne lockdowny. (...) Bardzo wiele w naszych rękach. Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domów.

Podkreślił, że bardzo ważne jest stosowanie się do zasad sanitarnych.

W dalszym ciągu powinniśmy zostać w tej dyscyplinie mycia i dezynfekcji rąk, noszenia maseczek.

Wskazywał rownież na to, że dowiadujemy się o istnieniu licznych mutacji wirusa, ale jak dotąd nie są one odporne na dostępne na rynku szczepionki przeciw COVID-19.

Na razie te wszystkie mutacje nie powodują braku odporności na szczepienie.

Coraz częściej słychać głosy, mówiące o tym, że polska służba zdrowia nie radzi sobie z pandemią. Wicemarszałek Senatu zaznaczył jednak, że jest inaczej.

Jeśli ktokolwiek mówi o niewydolności sytemu opieki zdrowotnej mówi nieprawdę, bo jedna pomimo tego ze jesteśmy w trudnej sytuacji na wojnie z niewidzialnym wrogiem, radzimy sobie.

Rozmówca Krzysztofa Skowrońskiego mówił także o tym, że w leczeniu koronawirusa a zwłaszcza jego powikłań bardzo ważna jest szybka reakcja.

Apel, do tych osób, które będą chorowały by w razie powikłań tej infekcji jak najszybciej zgłosili się do lekarza i poddali hospitalizacji.

Gość Poranka WNET odniósł się również do postaci marszałka Tomasza Grodzkiego. W jego ocenie ” jest on najgorszym marszałkiem Senatu”

Zajął się tylko i wyłącznie polityką, a nie pracą którą powinien zajmować się Senat. (...) To są działania sensu stricto partyjne. (...) Powoływane są niezliczone zespoły, powoływani ludzie pracujący na rzecz PO.

Wskazywał również, że w sposób jednoznaczny lekceważony jest klub Prawa i Sprawiedliwości.

Dziwię się, że pan marszałek nie jest otwarty na największy klub, jakim jest klub PiS, który liczy 48 senatorów, bo do większości brakuje trzech osób. (...) Brakuje dialogu. Tam nie ma kłótni politycznej tylko pałowanie polityczne.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji z udziałem senatora RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: wnet.fm