Senator Karczewski w audycji "Sygnały Dnia".

- Można się zrzec immunitetu i powinno się zrzec, liczyłem na to, ale zawiodłem się, nie po raz pierwszy, na decyzji pana marszałka Grodzkiego - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Karczewski, senator PiS.

Prokuratura zamierza postawić zarzuty korupcyjne marszałkowi Senatu. Skierowała do Senatu wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Grodzkiemu i wyrażenie zgody na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej.

- Choć wczoraj z ust marszałka słyszeliśmy, że jego dotyczy inna procedura – nie, dotyczy go taka sama jak wszystkich senatorów - powiedział gość "Sygnałów dnia" Stanisław Karczewski.

- Najrozsądniejszym, takim wyjściem honorowym, odważnym, wyjściem z twarzą, byłoby zrzeczenie się immunitetu. Na to czekaliśmy, a doczekaliśmy się konferencji pana marszałka, na której oznajmił, że nie zrzeknie się immunitetu - mówił senator PiS.

Jak zaznaczył gość audycji, sprawę "powinien wyjaśnić sąd". - Gdyby pan marszałek był odważnym politykiem, odważnym człowiekiem, z honorem, poszedłby do sądu i oczyścił się z zarzutów - zaznaczył Stanisław Karczewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Źródło: Polskie Radio