Stanisław Karczewski w "Kwadransie politycznym".

W piątkowy poranek 11 czerwca 2021 roku senator RP Stanisław Karczewski gościł w programie "Kwadrans polityczny" w TVP1.

– W Polsce orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego są ostateczne i obowiązujące. Konstytucja u nas w Polsce jest prawem najwyższym. Jestem optymistą, myślę, że pani senator Lida Staroń zostanie Rzecznikiem Spraw Obywatelskich, a później również w senacie uzyska poparcie. Jest kandydatką Prawa i Sprawiedliwości, więc posłowie, którzy podpisali się pod wnioskiem innego kandydata, również zagłosują na panią Lidię Staroń, ponieważ powinniśmy mówić tutaj jednym głosem – mówił były marszałek senatu, senator Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Karczewski.

Senator Stanisław Karczewski odniósł się do medialnych informacji o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki.

- Powrót Donalda Tuska to jest kilka procent więcej dla PiS. - powiedział Stanisław Karczewski.

Przypominał również, jak w przeszłości Donald Tusk mówił o tym, że pozostanie w Polsce i nie wyjedzie do Brukseli.

– Donald Tusk mówił, że na pewno zostanie w polskiej polityce, na pewno nigdzie nie wyjedzie, że będzie pełnił funkcję premiera, będzie tutaj politykiem, nie wyjedzie do UE. Jednak zdecydował inaczej. Mówił kilka dni jeszcze wcześniej, że na pewno nie, a jednak zmienił zdanie. – powiedział Karczewski.

– Także tak jak ten wirus jest nieobliczalny, również i pan Donald Tusk jest nieobliczalny, więc być może wróci. Zapraszamy, Prawo i Sprawiedliwość zyska na tym. – dodał senator PiS.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu z udziałem senatora RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: TVP1