Sygnały dnia z udziałem senatora Karczewskiego

21 stycznia 2022 roku Stanisław Karczewski był gościem Katarzyny Gójskiej w Sygnałach dnia : trzeba wprowadzić wszystko, co jest możliwe, w kwestii ograniczenia pandemii.

- Ilość zachorowań gwałtownie wzrasta, mamy właściwie nałożenie się 4 fali COVID-19 na 5 falę - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Karczewski, senator PiS i lekarz. Jak powiedział, jest "murem za ustawą dot. weryfikacji covidowej".

Gość audycji był pytany na antenie "Sygnałów dnia" o ustawę ws. weryfikacji covidowej. - Trzeba wprowadzić wszystko, co jest możliwe w ograniczeniu zarażania i przenoszenia wirusa, to konieczne - ocenił polityk.

Wyjaśnił, że "olbrzymia liczba zapowiadanych, prognozowanych zachorowań też stwarza ryzyko zwiększonej ilości hospitalizacji i niestety zwiększonej ilości zgonów".

- Jestem absolutnie za ustawą pana Czesława Hoca, jestem przekonany, że pomimo iż jest grupa sceptyków w PiS - nie zgadzam się z nimi, ale szanuję ich zdanie - to fakty są najważniejsze - powiedział Stanisław Karczewski.

"Odpowiedzialność zwycięży"

Stanisław Karczewski uważa, że mimo iż część posłów PiS jest przeciwna, ustawa zostanie przyjęta, a posłowie głosujący przeciw pozostaną w klubie parlamentarnym. - Jestem przekonany, że ci posłowie, którzy oceniają ustawę krytycznie, zagłosują przeciwko, wstrzymają się, będą dalej w klubie PiS - stwierdził.

Były marszałek Senatu dodał, że wśród senatorów PiS nie ma krytyki wobec propozycji nowej ustawy.

- Mamy wiele do zrobienia, wiele jeszcze przed nami, wiele ważnych i istotnych spraw. Jestem przekonany, że odpowiedzialność za państwo, to w jakim kierunku będzie szła Polska, zwycięży - dodał.

Zachęta do szczepień

- Walka z pandemią powinna mieć charakter absolutnie ponadpartyjny, ponadpolityczny, daliśmy tego przykład, szczepiąc się z marszałkiem Grodzkim - powiedział gość audycji. - Kłócimy się, spieramy, natomiast tu byliśmy zgodni, trzeba się szczepić, zachęcamy do szczepień - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Źródło: polskieradio.pl