Stanisław Karczewski w programie "O co chodzi"

Senator Karczewski we wtorek 29.03.2022 r. był gościem programu „O co chodzi” w TVP INFO.
Tematem spotkania były ostatnie wydarzenia w Polsce m.in. wypowiedź Marszałka Grodzkiego na temat finansowania przez polski rząd reżimu Putina, wizyta Prezydenta USA Joe Bidena czy wydalenie rosyjskich dyplomatów uznanych za szpiegów.

- Czy Tomasz Grodzki powinien zostać odwołany z funkcji Marszałka Senatu?

- Ja myślę, że nie powinien być odwołany. On gdyby miał więcej honoru powinien podać się do dymisji i to byłoby najlepsze rozwiązanie. Jeszcze jest trochę czasu i ja liczę, że dojdzie do jakiejś refleksji, zadumy nad tym, co się wydarzyło, co się działo w Senacie. Tomasz Grodzki szkodzi Platformie Obywatelskiej w sposób oczywisty. Bardzo wiele jego wypowiedzi jest nieprzemyślanych, wypowiedzianych spontanicznie. Przypomnę chociażby wypowiedź mówiącą o tym, że w Polsce trzeba zlikwidować 700 szpitali, więc byśmy w ogóle zamknęli polską służbę zdrowia.
Ale ta wypowiedź ostatnia była wypowiedzią wyjątkowo haniebną, antypolską. Wyraźnie powiedział, że to polski rząd, że to Polska finansuje agresję Rosji na Ukrainę, to jest karygodne.

- Czyli nie jest tak, Panie Marszałku?

- Oczywiście, że tak nie jest. Jak w ogóle można tak mówić, no człowiek jeśli coś powiedział, być może mu napisano tekst, który on przeczytał w nieznanym sobie języku, nie wiedział co mówi mógł przeprosić, powiedzieć, że się wycofuje z tego. Były jakieś możliwości wybrnięcia z tej sytuacji. Najlepszą sytuacją to nie jest odwołanie przez nas. Honorowo powinien podać się do dymisji i każdy rozsądnie myślący polityk, odpowiedzialny za swoją formację polityczną ale przede wszystkim za państwo, za Polskę powinien się podać do dymisji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Źródło: tvp.info.pl