Senator Karczewski gościem "W samo południe"

"Jestem zniesmaczony". Karczewski o Grodzkim, opozycji i ustawie związanej z nielegalnymi migrantami.

- Senatorowie, tej większości senackiej, zagłosują przeciwko ustawie (o nielegalnym przekraczaniu granic - przyp. red.). Bardzo dziwię się, jestem zaskoczony, zdumiony i można powiedzieć, że bardzo zniesmaczony, bo to świadczy o klasie politycznej - powiedział 7 października 2021 r. w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Stanisław Karczewski, senator PiS, były marszałek Senatu.

7 października mija dokładnie 200 dni od momentu złożenia przez prokuraturę wniosku o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu, Tomaszowi Grodzkiemu. Zdaniem byłego marszałka wyższej izby parlamentu, Tomasz Grodzki powinien honorowo poddać się procedurze.

- Już dawno powinien zrzec się immunitetu. Powinien to zrobić, ale tego nie robi. To jednak rzutuje na Senat, na marszałka, trzecią osobę w państwie - powiedział Stanisław Karczewski.

Jak poinformował gość Magdaleny Ogórek, wicemarszałek Senatu Marek Pęk zadał pytanie marszałkowi Grodzkiemu: "Kiedy wniosek o uchylenie immunitetu zostanie poddany procedurze?".

- Pan marszałek Grodzki w sposób infantylny odpowiedział, że pani marszałek Gosiewska już czeka na uchylenie immunitetu dość długi czas - relacjonował senator. - To zupełnie czego innego dotyczy - dodał.

Nowelizacja ustawy o nielegalnym przekraczaniu granic

Senat zajmuje się w czwartek nowelizacją ustawy, która będzie ułatwiała procedurę związaną z nielegalnymi imigrantami.

- Senatorowie, tej większości senackiej, zagłosują przeciwko tej ustawie - stwierdził były marszałek. - Bardzo dziwię się, jestem zaskoczony, zdumiony i można powiedzieć, że bardzo zniesmaczony, bo to świadczy o klasie politycznej - dodał.

Zdaniem Stanisława Karczewskiego w tej sprawie polscy politycy powinni mówić "jednym głosem".

- Ten głos polityczny powinien wybrzmieć jednakowo ze wszystkich stron sceny politycznej. To jest nasza granica, to jest granica Schengen, to jest granica Unii Europejskiej. Powinniśmy wszystko zrobić, aby ta granica była szczelna - oświadczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Stanisława Karczewskiego z Magdaleną Ogórek.

Źródło: Polskie Radio