Ogólnopolskie zakończenie roku szkolnego 2022/23.

23 czerwca w powiecie kozienickim odbyło się Ogólnopolskie Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023 połączone z uroczystym otwarciem nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kozienicach.

 Zakończenie roku szkolnego to wyczekiwany przez uczniów moment - po długich miesiącach nauki nadszedł czas na odpoczynek.
Dla uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego tegoroczne zakończenie jest szczególnym, ponieważ od września rozpoczną naukę w nowoczesnej placówce, która zapewni im wszelkie możliwe udogodnienia dostosowane do potrzeb kształcenia specjalnego.

- Życzę Wam, Waszym rodzicom, dobrych, pięknych wakacji. Odpocznijcie i wracajcie tutaj z uśmiechem na ustach. Wracajcie, bo ta szkoła będzie się o Was dobrze troszczyć, będzie się dobrze opiekować. Jestem o tym przekonany. A w całej Polsce, wszystkich nauczycieli, wszystkich wychowawców proszę, żeby właśnie tak z piękną troską podchodzić do tego największego skarbu naszej ojczyzny, jakim są nasze dzieci i nasza młodzież – mówił Premier RP Mateusz Morawiecki.

Budowa nowego budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego to koszt 25 mln zł. Ponad 16 mln zł to dotacja z rezerwy celowej budżetu Państwa, prawie 1 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a 4 mln zł to dofinansowanie z Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, a także Senator RP Stanisław Karczewski, Posłowie na Sejm RP: Marek Suski, Agnieszka Górska, Andrzej Kosztowniak, Dariusz Bąk, Radosław Fogiel, Wojewoda Mazowiecki Tobiasz Bocheński, Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Przewodniczący i Radni Rady Powiatu Kozienickiego i Rad Gmin Powiatu, Burmistrz i Wójtowie Gmin Powiatu Kozienickiego, przedstawiciele duchowieństwa, służb mundurowych, jednostek organizacyjnych Powiatu, szkół, zakładów pracy, stowarzyszeń, a przede wszystkim Wychowankowie SOSW wraz z rodzicami, nauczycielami i Dyrektor Ośrodka.