Marszałek Stanisław Karczewski w Telewizji Republika.

Gościem "Prosto w Oczy" 19 maja 2017 roku był Marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

17-18 maja w Warszawie odbył się szczyt przewodniczących parlamentów państw Europy Środkowej i Wschodniej. Głównymi tematami spotkania były: bezpieczeństwo regionu, współpraca w zakresie infrastruktury oraz budowanie roli parlamentów narodowych. Inicjatywa jest pomysłem polskich marszałków Sejmu i Senatu.

– Organizacja była naprawdę wspaniała i powinienem podziękować tym, którzy przyczynili się do organizacji spotkania ale to potwierdza tezę, jakoby Polacy byli dobrymi organizatorami, stąd też dziękuję wszystkim współpracownikom i osobom zaangażowanym w szczyt – mówił Stanisław Karczewski.

Marszałek senatu dodał, że wczorajsze spotkanie było dowodem na to, że Polska jest poważnie traktowana na arenie międzynarodowej. – Mieliśmy cztery tematy i debata wokół tych spraw była pasjonująca. Przedstawionych zostało wiele pomysłów i idei – mówił.

– Najważniejsze jednak jest to, że będziemy spotykać się cyklicznie. Warto i trzeba spotykać się co roku, ponieważ ten szczyt może pokazać poglądy na temat Unii Europejskiej i jej problemów oraz jak powinno się traktować państwa, które aspirują do miana członka UE. Była również okazja do wielu spotkań bilateralnych a w przyszłym roku czeka nas chyba dłuższy szczyt – kontynuował.

Przyjazd do Warszawy zadeklarowali przewodniczący i wiceprzewodniczący parlamentów: Azerbejdżanu, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Gruzji, Kazachstanu, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Turcji, Ukrainy i Węgier.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości odniósł się również do ciągłych zmian w poglądach opozycji. – PO i Donald Tusk zmieniają swoje opinie i poglądy, co pokazuje brak wiarygodności partii. Przewodniczący Rady Europejskiej nie jest wiarygodny!

– My krok po kroku realizujemy swój plan i jesteśmy wiarygodni. Pracowaliśmy nad naszym programem i ugruntowaliśmy cele polityczne oraz następne kroki w przypadku choćby uchodźców, których nie przyjmiemy do naszego kraju – mówił dalej Stanisław Karczewski dodając, że dla PiS-u najważniejsi są Polacy.

 

Zapraszamy do obejrzenia całego programu z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

 

Źródło: Telewizja Republika