Stanisław Karczewski gościem w Radiu Łódź.

Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski był gościem w porannej audycji w Radiu Łódź 16 kwietnia br.

Rozmowa rozpoczęła się od omówienia sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Poproszony o komentarz w sprawie zmniejszenia ZUS dla małych i średnich przedsiębiorców powiedział, że uzależnienie wysokości składki ZUS od wielkości dochodów jest słuszne. Będzie to impuls do zakładania firm, zwłaszcza rodzinnych. Dodatkowo ponowne zmniejszenie podatku CIT do 9% ucieszy przede wszystkim rodzinne mikroprzedsiębiorstwa.

Odnosząc się do zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, że każde dziecko do 18 r. ż. dostanie przed rozpoczęciem roku szkolnego 300 zł na wyprawkę powiedział, że jest to kolejne wzmocnienie polskich rodzin. Dodał, że Polska będzie tym silniejsza im silniejsze będą Polskie rodziny.

Stanisław Karczewski w odpowiedzi na pytanie o zapowiedź programu Dostępność+ powiedział, że będzie to suma różnych programów na przykład na likwidację barier architektonicznych i wszelkich barier, które ograniczają seniorom i niepełnosprawnym funkcjonowanie.

Ostatnim programem z tzw. Piątki Morawieckiego jest nowy fundusz dróg lokalnych. W ocenie Marszałka Senatu ma on na celu zwiększenie szans małych gmin i powiatów, które mają problem z pozyskiwaniem pieniędzy na remonty dróg.

Marszałek Stanisław Karczewski zapytany o propozycje wicepremiera Jarosława Gowina w sprawie głosowania rodziców w imieniu dzieci powiedział, że jest sceptyczny co do tego pomysłu.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: Radio Łódź, foto: Jakub Kaleta