Stanisław Karczewski w Porannej rozmowie w RMF FM.

Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski gościł w Porannej rozmowie w radiu RMF FM 13 września 2018 roku.

121 tys. osób podpisało się pod obywatelskim projektem ustawy „STOP NOP” o zniesieniu obowiązku szczepień. „Ja jestem zwolennikiem szczepień. Chciałbym, żeby nie było takiego obowiązku, ale żebyśmy byli społeczeństwem wyedukowanym i żeby było 100 proc. wyszczepień” - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM Stanisław Karczewski, marszałek Senatu.

„Niestety zjawisko powstawania ruchów antyszczepionkowych jest coraz bardziej widoczne i stanowi to coraz większy problem” - dodał gość Roberta Mazurka. Karczewski, który jest jednocześnie szefem komitetu poparcia Patryka Jakiego - kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy - był pytany, jakie jest aktualnie podejście Jakiego do kwestii szczepień. „Jest zwolennikiem” - odpowiedział gość RMF FM, z wykształcenia lekarz chirurg. „Być może zaszczepię się z panem ministrem Patrykiem Jakim przeciwko grypie” - powiedział, po czym zadeklarował: „Ja zaszczepię pana ministra”.

Tomasz Poręba, szef kampanii wyborczej PiS, mówił kilka dni temu w RMF FM, że trwają konsultacje i prace w związku z tzw. pakietem demokratycznym. Rozmawiamy o tym z bliskimi współpracownikami - skomentował Stanisław Karczewski. Marszałek Senatu zapytany przez Roberta Mazurka, z kim dokładnie trwają rozmowy, odparł: "Nie będę wymieniał w tej chwili nazwisk". Wyjaśnił jednak, że PiS nie może wprowadzić tego pakietu, "bo totalna opozycja neguje wszystko". Pakietu "nie ma, i będzie - jestem przekonany, że dorośniemy do tego" - ocenił gość Porannej rozmowy.

W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Robert Mazurek pytał swojego gościa o wprowadzenie dodatku 500+ dla emerytów. Rozmawialiśmy na ten temat we władzach partii, natomiast jest to w tej chwili temat, który jest omawiany w rządzie - mówił Stanisław Karczewski. Marszałek Senatu podkreślał, że, "musi być to dobrze policzone". Bardzo bym chciał, żeby taki dodatek dla emerytów i rencistów był. Na pewno wsparcie osób w podeszłym wieku jest potrzebne - ocenił.

Rozmowa zeszła też na temat Światowego Dnia Całowania w Usta, który jest obchodzony 13 września. Pocałunek jest takim dopełnieniem uczuć. Z żoną dosyć często rozmawiamy, jesteśmy już ze sobą ponad 40 lat. Bardzo często całujemy się w usta - stwierdził gość RMF FM. Dopytywany o pierwszy pocałunek, Karczewski wspominał: "Miałem 17, 18 lat. Miałem dziewczynę, jeszcze przed żoną. Miała na imię Marta" - zdradził słuchaczom Karczewski.

Zapraszamy do obejrzenia całej audycji z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: RMF24