Stanisław Karczewski w poranku radia "Siódma-Dziewiąta".

„Prezes Jarosław Kaczyński powiedział: praca, praca i pokora, pokora. My też to powtarzamy. Nie wystarczy powtarzać, trzeba realizować” – powiedział w poranku rozgłośni katolickich „Siódma-Dziewiąta” Stanisław Karczewski, marszałek Senatu Rzeczpospolitej Polskiej.

„Jestem w kierownictwie PiS i pewne kierunki są mi znane. Pracujemy nad nimi, dyskutujemy, ale jeszcze jest to, co było w czasie każdych wyborów i będzie również w tej kampanii. To duża aktywność kierownictwa partii, ale nie tylko” – zaznaczył.

„Będziemy spotykać się z Polakami i dopisywać, szlifować program razem z Polakami. Podobnie było w 2015 roku (...). Ten program będzie programem Polaków” – podkreślał marszałek Senatu.

„Jak powiedział prezes Jarosław Kaczyński, chcemy, by PiS było partią marzeń Polaków, by realizowało marzenia Polaków” – dodał.

„Mówiłem o pokorze, ale musimy wiedzieć, że wyniki gospodarcze kraju są świetne. To sukces, nie tylko PiS, ale i Polaków. Możemy być z tego dumni” – powiedział.

Gość Marcina Fijołka bardzo dobrze oceniał rok pracy Mateusza Morawieckiego na stanowisku premiera: „Rząd jest pracowity, podejmuje wiele inicjatyw, premier Morawiecki również. Był aktywny i w czasie kampanii. Oczywiście, że się sprawdził, ogromna ilość wystąpień i spotkań. PiS osiągnęło kolejny sukces. Mamy wzrost gospodarczy, niskie bezrobocie. To wyraźne elementy, które można pokazać i są podsumowaniem tego roku” – mówił Stanisław Karczewski.

Stanisław Karczewski był także pytany o możliwe zwołanie dodatkowego posiedzenia Senatu w czasie przerwy świątecznej: „Przekazałem tę informację senatorom, że istnieje takie prawdopodobieństwo, możliwość, jeszcze nie pewność, ale bardzo wiele na to wskazuje”. Jako powód wskazał potrzebę pracy nad ustawą ws. cen energii.

„Bardziej piątek. Rozmawiałem już wstępnie z marszałkiem Kuchcińskim na ten temat” – poinformował. „Senat jest gotowy, a senatorowie uprzedzeni. Czego się nie robi dla sprawy” – dodał, gdy prowadzący rozmowę zwrócił uwagę na krótszą przerwę świąteczną dla senatorów.

Pytany z kolei o odbudowę Pałacu Saskiego, marszałek przyznał: „Chcielibyśmy, aby w Pałacu Saskim był Senat. (...) To byłby taki symbol, w przyszłym roku mamy 30 lat funkcjonowania Senatu. (...) Sama budowa to 4 lata, kwestie projektowe to rok-dwa. (...) Budujemy to dla naszych dzieci i wnuków”.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: siodma9.pl