Lekcje bezpieczeństwa w Wyśmierzycach i Przysusze.

Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski i Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur wystąpili w roli nauczycieli podczas wyjątkowych lekcji bezpieczeństwa

zorganizowanych w dniu 16 maja 2019 roku dla najmłodszych uczniów ze szkół podstawowych z Wyśmierzyc i Przysuchy.

Prawie 100 dzieci wzięła udział w lekcjach: z Publicznego Przedszkola w Wyśmierzycach, kl. 0 i kl. 1 z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kostrzynie oraz kl. 1 z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wyśmierzycach, a także z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Przysusze.

„Jestem wdzięczny Inspekcji za zorganizowanie tego typu lekcji - są bardzo potrzebne - i oby były prowadzone jak najdłużej. Dzieci niezwykle żywiołowo reagują, biorą aktywny udział w zajęciach i wychodzą z wiedzą jak zachowywać się na drodze" – powiedział Stanisław Karczewski, Marszałek Senatu PR. „Sam mam wnuki i na pewno opowiem im o tej lekcji" – dodał.

Marszałek Senatu RP i Główny Inspektor Transportu Drogowego wyjaśniali dzieciom zasady prawidłowego przechodzenia przez pasy, omawiali najważniejsze znaki drogowe oraz zasady poruszania się po rondzie. Dzieci aktywnie i spontanicznie uczestniczyły w lekcji, chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Lekcje edukacyjne przygotowane przez Inspekcję Transportu Drogowego to nauka przez zabawę. Uczestnicy obejrzeli krótkie filmiki, odpowiadali na zagadki tematyczne i rozwiązywali rebusy. Nie zabrakło również maskotki – Krokodylka Tirka, który wzbudził ogromny entuzjazm wśród najmłodszych.

Każde dziecko otrzymało pakiet niezbędnych odblasków i książeczkę edukacyjną.

 

 

Foto: ITD