Stanisław Karczewski gościem w radiu RMF FM.

Stanisław Karczewski Marszałek Senatu RP gościł w porannej rozmowie w radiu RMF FM w dniu 28 maja 2019 roku.

"Będziemy rozmawiać na komitecie politycznym - pewnie w tym tygodniu. Jestem przekonany, że premier Mateusz Morawiecki ma już swoje przemyślenia, pewnie już rozmawiał z prezesem Jarosławem Kaczyńskim" - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM marszałek Senatu Stanisław Karczewski pytany o rekonstrukcję rządu po wyborach do europarlamentu.

"Pracuję w Senacie. Nie znam nazwisk na giełdzie" - zapewnił.

To jest bardzo miła niespodzianka w tej niespodziance naszego sukcesu - powiedział Karczewski pytany o zdobycie mandatu w eurowyborach przez minister rodziny Elżbietę Rafalską. Świetna minister została doceniona przez wyborców - podkreślił. Jednocześnie przyznał, że nie wie, kto zastąpi ją w rządzie.

Nie idzie dobrze, ale będzie - przyznał Stanisław Karczewski w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM odnosząc się do postępów przy realizacji rządowego programu Mieszkanie plus. Nie można zrobić wszystkiego w jednej kadencji - tłumaczył marszałek Senatu. Są już pierwsze efekty. Będziemy współpracować z samorządami. Chcemy, żeby tych mieszkań było coraz więcej i ten program będzie realizowany - dodał. Jak zaznaczył, program "to nie jest wydawanie pieniędzy, to jest dobra inwestycja".

Karczewski przekonywał też w rozmowie z Robertem Mazurkiem, że politycy PiS po wyborach nie spoczywają na laurach. Nie ma żadnego triumfalizmu. Cieszymy się, ale praca, praca, praca, pokora, pokora, pokora. I to 6 razy 'P' ja powtarzałem i będę powtarzał - stwierdził gość RMF FM.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu z udziałem marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: RMF FM