Kongres "Myśląc Polska".

W dniach 5 - 7 lipca 2019 roku w Katowicach odbył się kongres programowy Zjednoczonej Prawicy pod hasłem "Myśląc Polska".

Podczas kongresu odbyło się 16 sesji plenarnych i 70 paneli tematycznych. Udział wzięło 500 panelistów i ekspertów, 200 dziennikarzy oraz około 10 tysięcy osób zainteresowanych tworzeniem nowego programu rozwoju Polski.

Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski był panelistą w dwóch spotkaniach: "Polityka dyplomatyczna", podczas którego mówił o niezastąpionej roli Senatu RP w budowaniu zaplecza dla współpracy międzynarodowej oraz "Moje miejsce - Polska. Państwo i jego rola w relacjach z Polonią i Polakami mieszkającymi za granicą", gdzie omówił ważne zadanie izby wyższej - opieki nad Polonią w tym między innymi edukacji i jej finansowania.

Marszałek Karczewski wysłuchał również przemówienia wicepremiera, ministra klutury i dziedzitwa narodowego Piotra Glińskiego - rozpoczynającego kongres, przemówień liderów Zjednoczonej Prawicy oraz premierów: Mateusza Morawieckiego i Beaty Szydło, debat na sesjach plenarnych: dotyczącej odpowiedzialnego rozwoju i dotyczącej systemu zdrowia oraz przemówienia prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, kończącej kongres.

 

 

Foto: PiS